KADIN
Giriş Tarihi : 01-10-2014 06:37   Güncelleme : 01-10-2014 06:37

Kamu kurumlarında IŞİD logosu

AKP hükümetinin IŞİD'e desteği ve IŞİD'in Türkiye içerisindeki örgütlenmeleri gündemden düşmezken, durumun geldiği noktayı gözler önüne seren bir olayda Ulucanlar Sosyal Güvenlik Merkezi'nde yaşandı. Söz konusu kurumda çalışan Murat Çelik adlı yöneticinin, binlerce çalışana gönderdiği iç yazışma da IŞİD logosu kullandığı ortaya çıktı.

Kamu kurumlarında IŞİD logosu

Türkiye'nin birçok semtinde rahat bir şekilde örgütlenme faaliyetleri yürüten IŞİD'in logosunu, Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nde üst düzey yönetici olarak çalışan bir kişinin resmi evraklarda kullandığı ortaya çıktı. Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nde Denetmen Yardımcısı olarak çalışan Nuray Uyar'ın becayiş (karşılıklı yer değiştirme) talebini içeren yazıya ilişkin Ulucanlar Sosyal Güvenlik Merkezi'nde supervizor olarak çalışan Murat Çelik'in binlerce çalışana gönderdiği iç yazışma evrakında, adının ve mailinin bulunduğu bölümün altına IŞİD logosunu kullandı. 

 

Bu cesareti nereden alıyorlar!

 

IŞİD'e destek vermekle gündeme gelen AKP hükümetinin kamu kurumlarındaki örgütlenmesi muhalif sendikalar tarafından tartışma konusu haline getirilirken, yönetici olarak çalışan yönetici memurun rahatlıkla IŞİD logosunu kullanması, Türkiye'de IŞİD örgütlenmesinin durumunu ortaya koyan bir nitelikte. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan BES Genel Başkanı Fikret Aslan, yönetici memur Çelik'in IŞİD logosunu resmi bir yazışmada kullanma cesaretini kimden aldığının önemli olduğuna dikkat çekti. 

 

'Bize soruşturma açanlar IŞİD logosunu kullanıyor'

 

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerindeki paylaşımlarının siyasi olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma açılan BES üyesi ve KESK Genel Meclis üyesi Nevin Kaplan'ın durumuna işaret eden Aslan, "Bizim üyelerimiz hakkında 'siyaset yaptı' deyip soruşturma başlatanlar, bu gün eli kanlı bir çetenin logosunu rahat bir şekilde kullanmakta" diye tepkisini ifade etti. 

 

'Yetkilileri göreve çağırıyorum'

 

Aslan, "Bu çeteleri, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hükümet yetkilileri terör örgütü olarak tanımlarken, kamu kurumunda çalışan bir memurun resmi işlemde IŞİD logosu kullanmasına karşı gerekli işlemi yapacak mıdır? Hükümet ve ilgili bakanlığı göreve çağıyorum" diye konuştu. 

 

Atatürk ile kendisini savundu

 

IŞİD logosunu kullanan Murat Çelik ise metnin kurumiçi bir yazışma olduğu IŞİD logosunu, "Bu peygamber efendimizin mührüdür. Kimileri de Atatürk imzasını kullanıyor" diye kendisini savundu. SGK amblemi ile yapılan yazışmanın kurumiçi yazışma olduğundan dolayı resmi evrak statüsünde olmadığını belirtti. 

 

DİHA