KADIN
Giriş Tarihi : 02-10-2014 09:19   Güncelleme : 02-10-2014 09:19

Başkan Ekinciden Kurban Bayramı Mesajı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ekinci yayınladığı mesajında tüm Şanlıurfalıların ve İslam Dünyasının Kurban Bayramını kutladı.

Başkan Ekinciden Kurban Bayramı Mesajı

Bayramların sevinç, mutluluk, barış, huzur, tanışma ve kaynaşma günleri olduğunu belirten Başkan Ekinci bayramlarda dargınlıkların, kırgınlıkların, kin ve öfkelerin unutulması, hoşgörü ve sevginin  egemen olması gerektiğini söyledi.

Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşliğin en güzel duygularla yaşandığı sevincin, hüznün ortak değerlerde buluştuğu Kurban Bayramında aynı duygu ve düşüncelerin ortak değerler etrafında yaşanmasının mutluluğunu paylaştıklarını ifade eden Başkan Ekinci ‘’ Bayramlar, sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin hakim olduğu günlerdir. Bu günlerde yaşanılan ve paylaşılan güzel duygu ve düşüncelerin sadece bugünlerde kalmaması gerekiyor.

Bu günlerde paylaşılan duygu ve düşüncelerin hayatın her anına sirayet etmesi gerekiyor. Bu duygular paylaşıldıkça pekişir. Sorunların paylaşıldığı ve paylaşıldığı için azaldığı ve mutluluklarında aynı paralelde arttığı nice güzel günler diliyorum. Yanı başımızda bir zulümden kaçıp bizlere sığınan insanlarımızın zor günlerinde onlara yardımcı olmanın getireceği mutluluğu onlarla paylaşmak ve onların sıkıntılarına ortak olmak her daim görevimizdir. Ülkemizde ve ilimizde yardıma muhtaç insanlarımıza yardım elimizi uzatmak ve onların yalnız olmadıklarını hissettirmek görevimizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin bayramını kutluyor bölgemizde akan kanın ve yaşanan çatışmaların son bulmasını diliyorum ‘’ dedi.