TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 02-10-2014 09:21   Güncelleme : 02-10-2014 09:21

YAŞLILAR GÜNÜNDE BİR YAŞLIYI MUTLU ETTİK

Şanlıurfa Gençlik Merkezi üyeleri, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” münasebetiyle Şanlıurfa’nın Hızmalı Mahallesinde oturan… Teyzenin evini bayram öncesi tertemiz etti. Maalesef çocukları tarafından bakımsızlığa ve kimsesizliğe terk edilmiş olan… Teyzenin evini gören Şanlıurfa Gençlik Merkezi üyeleri gördükleri manzara karşısında büyük bir üzüntüye kapılarak en azından Kurban Bayramı öncesi evin temizliğini yapma kararı aldı. Teyzenin elini öperek işe başlayan lider ve gönüllülerimiz tüm evi boşaltarak tepeden tırnağa bir temizlik yapıp yaşlı kadının evini pırıl pırıl yaptılar. Şanlıurfa Gençlik Merkezi lider ve üyeleri sosyal sorumluluk projesine destekte bulunmak amacıyla yaşlı kadın için yardım kampanyası düzenledi.

YAŞLILAR GÜNÜNDE BİR YAŞLIYI MUTLU ETTİK

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP, “Beli bükülmüş ihtiyarlarınız olmasaydı, belalar belalar sel gibi üzerine dökülecekti.” Hadis-i Şerifini hatırlatarak, en azından yaşlılar gününde de olsa yaşlılarımızı hatırlamamız gerektiğini ve onları mutlu edip ihtiyaçlarını karşılamanın insanlık vazifemiz olduğunu belirtti. ALP, göreve geldiğinden bu yana sosyal projelere her zaman önem verdiklerini, Şanlıurfa Gençlik Merkezi üye ve çalışanlarının bu tür insani yardımlarının artarak devam edeceğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

                Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ ise, yaşlılar günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, yaşlı bireylere bakış açısının, toplumların yaşam tarzı ve inançları doğrultusunda değiştiğini, Türk toplumunda yaşlılara bakış açısının dünya ülkelerine kıyasla daha iyimser olduğunu bunun nedeninin de dini değerlere dayandığını belirtti. Sahip olduğumuz her türlü maddi ve manevi değeri yaşlılarımızdan aldığımızı belirterek onlara sahip çıkmanın bir insanlık vazifesi olduğunu söyleyen YILDIZ, daha sonra Şanlıurfa Gençlik Merkezi’nin sosyal faaliyetlerde Türkiye’de bir numara olduğunu ve faaliyetlerine değinerek Şanlıurfa Gençlik Merkezi’nin tüm personelini yaptıkları bu tür faaliyetlerinden dolayı tebrik etti.