Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 03-10-2014 08:28   Güncelleme : 03-10-2014 08:28

YPG: Kobanê asla düşmeyecek

YPG: Kobanê asla düşmeyecek

YPG: Kobanê asla düşmeyecek

YPG Genel Komutanlığı, DAİŞ çetelerinin Kobanê kentine girdiği yönündeki bilgilerin doğru olmadığını belirterek, "Bazı çevrelerin bu hayali gerçekleşmeyecek" dedi. YPG "Halkımız ve dostlarımız merak etmesin Kobanê düşmeyecek. Tüm Kürt gençlerini saflarımıza katılmaya çağırıyoruz. Kobanê'nin her sokağı ve evi DAİŞ'e mezar olacak" diye ekledi. 

 

YPG Komutanlığı Kobanê'deki çatışmalara ilişkin yazılı açıklama yaptı. YPG açıklamasında DAİŞ çetelerinin 15 Eylül'de Kobanê'yi işgal etmek için başlattığı saldırıların devam ettiğini belirterek, "Çete grupları Kobanê'nin her üç cephesinde ağır silahlarla saldırarak ilerlemek istiyorlar" dedi.

Açıklamada, "Biz YPG olarak, nasıl ki üç yıldır Rojava'da, Efrin'den Cezaa'ya kadar halkları ve değerleri koruduysak, şimdi de imkanlarımız ve şartlar ne olursa olsun, tarihi sorumluluklarımızı yerine getireceğiz" denildi.

 

'Halkımız merak etmesin Kobanê düşmeyecek'

 

DAİŞ'in yenilgisinin Kobanê'de başlayacağını belirten YPG açıklamasında şunlara yer verildi:  "Halkımız ve dostlarımız merak etmesin, Kobanê hiç bir zaman düşmeyecek.  Kobanê'ye giriş hiç bir şekilde mümkün değil. Kobanê'de son yüzyılın direnişi gerçekleşecek ve Kobanê, DAİŞ'e mezar olacak. DAİŞ'in yok oluşu ve yenilgisi Kobanê'de başlayacak.  Kobanê'nin her sokağı ve evi DAİŞ'e mezar olacak.  Kobanê çevresindeki direniş büyüyecek ve DAİŞ'i çökertecek, yenilgiye uğratacak.

 

Bazı basın organları ve kaynaklar 18 gündür her gün DAİŞ'in Kobanê'ye girdiğini iddia ediyor.  Bu doğru değil. Bazı çevrelerin bu hayali gerçekleşmeyecek.  Biz YPG olarak, DAİŞ'in çökertilmesi ve zaferin kazanılması için gerekli olan herşeyi yapacağız.

 

İyi bilinmeli ki, DAİŞ'i Kobanê ovasında kıracağız ve Batı Kürdistan ile Özgür ve Demokratik Suriye zaferini tüm dünyaya ilan edeceğiz.

Tüm Kürdistan gençlerini, ama aynı zamanda özgürlük ve eşitlikten yana olan tüm gençleri saflarımıza katılmaya çağırıyoruz.  Tarihi sorumluluklarınıza sahip çıkın. 

 

DAİŞ'in vahşi saldırıları karşısında insanlık mücadelesine katılın."

 

(mö)