KADIN
Giriş Tarihi : 05-10-2014 05:53   Güncelleme : 05-10-2014 05:53

IŞİD Kilis sınırında akaryakıt ikmali için tanker geçiriyor

IŞİD, ele geçirdiği topraklarda bulunan petrol kuyularında çıkardığı akaryakıtın taşımacılığını yapmak için Türkiye'den tankerli araçlar temin ederek Antep'in Kilis ilçesinde bulunan sınır kapısından sorgusuz-sualsiz bir şekilde geçirildiği belirtildi.

IŞİD Kilis sınırında akaryakıt ikmali için tanker geçiriyor

İnsanlık düşmanı IŞİD çeteleri işgal ettikleri Irak tarafındaki topraklarda bulunan petrol kuyularından çıkardıkları akaryakıtı pazarlamak amacıyla Türkiye'den üzerinde tanker bulunan araçları satın alarak taşımasını gerçekleştirildiği öğrenildi. IŞİD ile çalışan kimi paravan şirket çalışanlarının Antep'ten satın aldıkları tankerli araçları Antep'in Kilis ilçesinden geçirerek, Irak sınırına gönderdikleri belirtildi. 

 

IŞİD akaryakıt taşımak için bölgede tankerli araç satın alıyor

 

Antep'in Nizip ilçesinde ikamet eden bir yurttaş, komşusunun evinin yanında bulunan tankerli aracının bu iş ile uğraşan kişilerce alınmak istendiğini aktardı. Güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen yurttaş, söz konusu şahsın kendisine IŞİD'in elinde bulunan Irak'ın sınırındaki petrol kuyularından 500'e yakın tankerli araç ile akaryakıt taşıdıklarını ve bu şekilde IŞİD akaryakıtını pazarladıklarını söyledi. 

 

Satın alınan araçlar Kilis sınır kapısından geçiriliyor

 

Taşımanın yapıldığı araçların yüzde sekseninin Türkiye'den götürüldüğünü söyleyen yurttaş, bu şekilde araç filosunun daha da genişletilmeye çalışıldığını ve temin edilen araçların Kilis üzerinden sorgusuz-sualsiz geçirildiğine vurgu yaptı. Kendi tankerli aracını işin esasını anlayınca satmak istemediğini dile getiren yurttaş, ancak çevrede tankerli aracı olan yurttaşların ise bu kişiler tarafından tankerli araçlarının satın alınmaya IŞİD akaryatını taşınmaya çalışıldığını kaydetti. 

 

diha