KADIN
Giriş Tarihi : 07-10-2014 17:32   Güncelleme : 07-10-2014 17:32

Siirt'te AKP eski il başkanı itfaiye binasını silahla bastı

Siirt'te öğlen saatlerinde başlayıp halen devam eden çatışmalar sırasında bir akaryakıt istasyonun ateşe verilmesi ve itfaiyenin yangına müdahale etmediği gerekçesiyle AKP Siirt eski İl Başkanı Ali İlbaş ve akrabaları, itfaiye binasına silahlı saldırıda bulundu.

Siirt'te AKP eski il başkanı itfaiye binasını silahla bastı

 

 

 

 

Siirt'te öğlen saatlerinde başlayıp halen devam eden çatışmalar sırasında Eruh yolunda bulunan ve AKP İl Başkanı Ali İlbaş'ın akrabalarına ait bir akaryakıt istasyonun ateşe verilmesi ve itfaiyenin yangına müdahale etmediği gerekçesiyle il başkanı 15 kişiyle ile Kızlar Tepesi'nde bulunan İtfaiye binasını bastı. Personelin tartaklandığı saldırıda, binada bulunan televizyonuna kurşun sıkarak, binasının çerçeveleri indirdi. 

 

Öte yandan bugün öğle saatlerinde Siirt'in kent merkezinde başlayan çatışmalar, Barış, Ulus, Conkbayır, Alan, Çal, Sakarya, İnönü, Algül, Doğan ve Yeni mahallelerinde devam ediyor.  Gençlerin Yeni Mahalle'de bulunan Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi önünde yol kapatıp kimlik araması yatığı öğrenilirken,  Conkbayır Mahallesi'nde bulunan okul ve yurtlar ateşe verildi.