Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 09-10-2014 16:51   Güncelleme : 09-10-2014 16:51

Gaziantep'teki olaylarda 4 kişi hayatını kayıp etti

Gaziantep'te, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etme bahanesiyle toplanan grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Birçok noktada tabanca ile tüfeklerin de kullanıldığı olaylarda 4 kişi öldü, 1'i polis 20'nin üzerinde de yaralı var.

Gaziantep'teki olaylarda 4 kişi hayatını kayıp etti

IŞİD'e tepki amacıyla Güzelvadi, Vatan, Barak, Akdere, Aydınlar, Mevlana ve Göllüce Mahalleleri'nde toplanan gruplar, çöp konteynırlarını devirip lastiklerle ateÅŸ yaktı. Yolları barikatlarla kapatıp iÅŸ yerleri ile araçların camlarını kırıp zarar veren polislerin dağılmaları yönündeki uyarılarına havai fiÅŸek, taÅŸ ve molotof kokteyli atarak karşı veren gruplara, TOMA'lardan biber gazı ve basınçlı su sıkıldı. Olaylarda tüfek kullanan gruptakiler, zırhlı polis aracının camına ateÅŸ etti. Her iki camına mermi isabet eden zırhlı araç kullanılmaz hale geldi.

Barak ve Vatan mahallelerinde korsan gösteri düzenleyen grup ile karşıt görüÅŸlü kiÅŸiler arasında silahlı çatışma çıktı. Tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı çatışmada 1'i polis memuru 20'nin üzerinde kiÅŸi, kurÅŸun ve tüfeklerden çıkan saçmalara hedef oldu. Ä°hbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulansla kentteki hastanelere götürülen yaralılardan 15 yaşındaki Süleyman Balcı, 16 yaşındaki Sevgi Alıcı, 27 yaşındaki Ömer Uçeker ile ismi henüz öÄŸrenilemeyen bir kiÅŸi hayatını kaybetti. Ölen 4 kiÅŸinin cesedi, otopsi için morglara alındı.

 

Merkez Åžahinbey ve Åžehitkamil DBP Ä°lçe BaÅŸkanlıklarının ateÅŸe verildiÄŸi, bazı iÅŸ yeri ve polis araçlarının da zarar gördüÄŸü olaylarla ilgili yoÄŸun güvenlik önlemleri alındı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.