Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 09-10-2014 16:51   Güncelleme : 09-10-2014 16:51

Gaziantep'teki olaylarda 4 kişi hayatını kayıp etti

Gaziantep'te, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etme bahanesiyle toplanan grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Birçok noktada tabanca ile tüfeklerin de kullanıldığı olaylarda 4 kişi öldü, 1'i polis 20'nin üzerinde de yaralı var.

Gaziantep'teki olaylarda 4 kişi hayatını kayıp etti

 

Antep'te ırkçı grupların linç saldırıları ! 

 

2014-10-10 00:38:12

 

ANTEP (DÄ°HA) -  Antep'te, Kobanê'ye yönelik saldırıları protesto etmek üzere sokaklara çıkan halka, polis ve ırkçı gurupların linç saldırılarında, 4 kiÅŸi hayatını kaybetti. Olaylarda 20'nin üzerinde kiÅŸi de yaralandı.

 

IŞİD çetelerinin Kobanê'ye yönelik katliam tehdidi sürerken, Antep'de akÅŸam saatlerinde Güzelvadi, Vatan, Barak, Akdere, Aydınlar, Mevlana ve Göllüce mahallelerinde sokaÄŸa çıkan halk, yollara barikat kurup, lastikler yakarak saldırılara karşı tepkilerini ortaya koydu. Yapılan protesto eylemlerine bir süre sonra polisler tarafından müdahalelerde bulunuldu. 

 

Müdahale üzerine çatışmaların yaÅŸandığı Barak ve Vatan mahallelerinde, ırkçı guruplar da toplanıp, halka yönelik linç saldırına yöneldi. Saldırılar sırasında merkez Åžahinbey ve Åžehitkamil DBP ilçe örgütleri de ırkçı guruplar tarafından ateÅŸe verildi.

 

Irkçı grupların linç giriÅŸimleri sonucu yaÅŸanan, tüfek ve tabancaların da kullanıldığı silahlı saldırı sırasında, Süleyman Balcı (15), Sevgi Alıcı (16) ve Ömer Uçeker (27) ile ismi öÄŸrenilemeyen bir kiÅŸi hayatını kaybetti.

 

Çıkan olaylarda 20'nin üzerinde kiÅŸinin de yaralandığı öÄŸrenildi.

 

 

 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.