Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 10-10-2014 06:26   Güncelleme : 10-10-2014 06:26

Genelkurmay dan sonra Urfa emniyeti de PYD ayı terör örgütü saydı!

YPG YPG’eyı teröriste örgütmüş gözlerinde Türkiye de 30 milyon Kürt halkı var hepsi YPG PYD Yİ destekliyor Kürt halkına hakarettir birleşmiş milletlerde ve Türkiye dahil YPG VE PYD yi destekliyor birleşmiş milletler şimdi teröristlerimi destekliyor. Bütün bu olanların ve Kürt halkını hepsini teröristi İlan etmesi tüm kürt halkına büyük hakarettir. Umarım genelkurmay bu gafın düzeltmesini umarım. Şanlıurfa emniyetinin bu gibi Açıklamalarının daha dikkatli kullanması lazımdır: Ancak bu tür açıklamalar ne Türkiye Cumhuriyetine nede Kürt halkına fayda sağlar aksi halde zarar verir.

Genelkurmay dan sonra Urfa emniyeti de PYD ayı terör örgütü saydı!

İŞTE O AÇIKLAMA 

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü olarak ülkemizde ve ilimizde Suriye sınırında Kobani adıyla bilinen bölgede, PKK / PYD terör örgütü ile İŞİD terör örgütü arasında üyeleri arısında yaşanan çatışmaları bahane Ederek vatandaşlarımızın huzurunu bozmaya yönelik bölücü faaliyetlerde bulanan şahıslar ile etkin mücadele kapsamında İl merkezinde ve ilçelerimizde çeşitli denetlemeler, operasyonlar ve yol uygulamaları yapılmaktadır.

 

 

 

 

Suriye Ülkesi Kobani adıyla bilinen bölgede, PKK/PYD terör örgütü ile IŞİI) terör örgütü üyeleri arasında yaşanan silahlı çatışmaları bahane ederek, Ülkemize genelinde PKK/KCK Terör Örgütüne Müzahir Kitleler tarafından, basın yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan çağrılar üzerine, 08.10.2014 günü akşam saatlerinde İlimiz Ahmet Yesevi Mahallesi Açıksu Caddesi üzerinde toplanan gruplar tarafından yolu çöp konteynırları, taşlar ve diğer malzemeler ile trafiğe kapatan ve Kamu Mallarına zarar veren, kolluk kuvvetlerine taş, sopa ve molotof kokteylleri ile saldırı ve izinsiz gösteri olayları ile ilgili olarak gözaltına alınan, O.Y. , C.C. ve İ.R. isimli şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri tarafından yapılan işlemlerin ardından, 09.10.2014 günü Adli Makamlara sevk edilmiş, adı geçen şahıslar İlimiz Adli Makamlarınca tutuklanarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.