KADIN
Giriş Tarihi : 13-10-2014 04:47   Güncelleme : 13-10-2014 04:47

Büyükşehir Belediyesinden At Arabalarına Denetim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri yasak olmasına rağmen kent merkezinde taşımacılık yapan at arabalarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Şehir merkezine girişleri yasak olan at arabalarının sabaha karşı Hal Pazarına sebze taşıdığını belirleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, harekete geçti.

Büyükşehir Belediyesinden At Arabalarına Denetim

Geçtiğimiz başta ŞUTİM Sebze halinin giriş ve çıkış kapıları olmak üzere kentin bir çok bölgesinde önlem alan zabıta ekipleri Hal pazarına sebze getiren at arabacılarını uyararak at arabalarıyla taşımacılık yapmamalarını istedi. Zabıta ekipleri uyardıkları at arabacılarına şehir merkezine girmeye devam etmeleri halinde arabalarına el konulacağını bildirdi.

 

            Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri bir haftalık uyarı uygulamasının ardından denetim başlattı. Sabahın erken saatlerinde Hal Pazar ile çevresinde uygulama yapan zabıtalar gördükleri at arabalarına el koydu. Atları sahiplerine iade eden ekipler, araçları da  bağlayarak Büyükşehir Belediyesine ait Asfalt Şantiyesinde bağladı.

         

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük ise, yapılan uygulama ile ilgili açıklamada bulunarak, "At arabalarının şehir merkezine girişi, şehir merkezinde taşımacılık yapmaları yasak olduğu halde yasağa uymayıp taşımacılık yapan at arabacılarını uyardık. İkaz ve uyarılarımıza rağmen taşımacılık yapmayı sürdüren at arabalarına yönelik uygulama başlattık. Bu uygulamamız aralıksız olarak sürecek” dedi