KADIN
Giriş Tarihi : 27-10-2014 08:47   Güncelleme : 27-10-2014 08:47

IŞİD çeteleri Etmanek Köyü'ne ateş açtı: 1yaralı

YPG/YPJ güçleri karşısında ağır darbeler alan IŞİD çeteleri, sivillere yönelik saldırılarını sürdürüyor. Sınırın sıfır noktasında bulunan Etmanik Köyü'ne ateş açan çeteler, köyde yakınları yanında bulunan Kobanêli bir genç boynundan aldığı mermiyle yaralandı.

IŞİD çeteleri Etmanek Köyü'ne ateş açtı: 1yaralı

IŞİD çetelerinin sivillere yönelik saldırılarına her gün bir yenisi ekleniyor. Edinilen bilgilere göre, saat 13.00 sularında Kobanê'yi tam karşıdan gören Suruç'un Etmanek Köyü'ne IŞİD çeteleri tarafından ateş açıldı. O esnada yakınlarının yanında bulunan Kobanêli 23 yaşındaki EhmedKalo boynundan aldığı mermiyle yaralandı. Kalo, ambulansla Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından Urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Kalo'nun omuzunda olan merminin omurilik bölgesinde olduğu belirtildi. 

 

Çok sayıda kurşun attılar 

 

Kalo'nun yakını Ali Kaya, olay anını şöyle anlattı: "Evin bahçesinde oturuyorduk. Karşıda yaşanan çatışmaları izliyorduk. Bu sırada bulunduğumuz yere çok sayıda kurşun atıldı. Kendimizi korumak için eğildik. O esnada Ehmed Kalo ayağa kalktı. Kalkar kalkmaz Kalo'ya mermi isabet etti. Omuzundan vuruldu. Ambulansa çağırdık, buraya getirdik."

 

Kaya, Mürşitpınar Sınır Kapısı'na en yakın köy olan Etmanek'e daha önce de IŞİD'in havan topu, roket ve mermi attığını ve bazı evlere isabet ettiğini söyledi. Kaya, askerin bunca saldırıya rağmen hiçbir şekilde güvenlik tedbiri almadığının altını çizdi.