Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 03-11-2014 11:16   Güncelleme : 03-11-2014 11:16

IŞİD'IN HAVAN MERMİSİNE HEDEF OLAN 2 YPG'LİDEN 1'İ ŞEHİT OLDU

SURİYE'nin Kobani kentinde IŞİD militanlarının havan atışlı saldırısına hedef olan 2 YPG'liden 1'i Şehit oldu, diğeri yaralandı. YPG'lilerin hedef olduğu IŞİD saldırısı Türkiye sınırından da izlendi.

IŞİD'IN HAVAN MERMİSİNE HEDEF OLAN 2 YPG'LİDEN 1'İ ŞEHİT OLDU

 

Çatışmaların sürdüğü Kobani'de, saat 14.15 sıralarında Türkiye sınırına yakın bir noktada bulunan 2 YPG'liyi hedef alan IŞİD militanları havan ateşi açtı. Birkaç havan atışı ardından, IŞİD militanlarının son atışında Türkiye sınırına yakın noktadaki tren hattı kenarında bulunan 2 YPG'li hedef seçildi. Havan mermisinin patlamasıyla 2 YPG'li oldukları yere yığılırken, arkadaşları da o bölgeye yöneldi.

 

3 YPG'li koşarak gittikleri arkadaşlarından birinin öldüğünü, diğerinin de yaralandığını fark etti. Ölen YPG'li arkadaşları tarafından alınarak  daha güvenli görülen bir noktaya taşınırken, yaralı YPG'li de yine aynı yöntemle taşınarak saldırıya uğradıkları yerden uzaklaştırıldı. Burada şehit olan  YPG'linin üzerine battaniye örtüldü. Yaralı YPG'liye arkadaşları ilk yardım yaptı. Türkiye'den gelişmeleri izleyen Türk gazetecilerin kameralarına da yansıyan bu olayın ardından Kobani'deki çatışmalar yoğunlaştı.

KOBANI'DE ISID MILITANLARININ HAVANLI SALDIRISINI HEDEF OLAN 2 YPG'LIDEN 1'I OLDU, 1'I YARALANDI. HAVAN MERMISINE HEDEF OLAN YPG'LILER ARKADASLARI TARAFINDAN SURUKLENEREK, GUVENLI BOLGEYE TASINDI. YASANAN BU OLAY TURKIYE SINIRINDAN DA AN BE AN IZLENDI. FOTO:ALI LEYLAK-SANLIURFA-DHAKOBANI'DE ISID MILITANLARININ HAVANLI SALDIRISINI HEDEF OLAN 2 YPG'LIDEN 1'I OLDU, 1'I YARALANDI. HAVAN MERMISINE HEDEF OLAN YPG'LILER ARKADASLARI TARAFINDAN SURUKLENEREK, GUVENLI BOLGEYE TASINDI. YASANAN BU OLAY TURKIYE SINIRINDAN DA AN BE AN IZLENDI. FOTO:ALI LEYLAK-SANLIURFA-DHAKOBANI'DE ISID MILITANLARININ HAVANLI SALDIRISINI HEDEF OLAN 2 YPG'LIDEN 1'I OLDU, 1'I YARALANDI. HAVAN MERMISINE HEDEF OLAN YPG'LILER ARKADASLARI TARAFINDAN SURUKLENEREK, GUVENLI BOLGEYE TASINDI. YASANAN BU OLAY TURKIYE SINIRINDAN DA AN BE AN IZLENDI. FOTO:HASAN KIRMIZITAS-SANLIURFA-DHAKOBANI'DE ISID MILITANLARININ HAVANLI SALDIRISINI HEDEF OLAN 2 YPG'LIDEN 1'I OLDU, 1'I YARALANDI. HAVAN MERMISINE HEDEF OLAN YPG'LILER ARKADASLARI TARAFINDAN SURUKLENEREK, GUVENLI BOLGEYE TASINDI. YASANAN BU OLAY TURKIYE SINIRINDAN DA AN BE AN IZLENDI. FOTO:HASAN KIRMIZITAS-SANLIURFA-DHAKOBANI'DE ISID MILITANLARININ HAVANLI SALDIRISINI HEDEF OLAN 2 YPG'LIDEN 1'I OLDU, 1'I YARALANDI. HAVAN MERMISINE HEDEF OLAN YPG'LILER ARKADASLARI TARAFINDAN SURUKLENEREK, GUVENLI BOLGEYE TASINDI. YASANAN BU OLAY TURKIYE SINIRINDAN DA AN BE AN IZLENDI. FOTO:ALI LEYLAK-SANLIURFA-DHA