KADIN
Giriş Tarihi : 05-11-2014 03:44   Güncelleme : 05-11-2014 03:44

Kardelen Ana Çocuk Sağlık Merkezi'ne ikinci baskın

Diyarbakır Bağlar'da bulunan Kardelen Ana Çocuk Sağlık Merkezi'ne polis dün gece ikinci kez baskın düzenleyerek kapıları kırıp hastaları tartakladı.

Kardelen Ana Çocuk Sağlık Merkezi'ne ikinci baskın

 

Diyarbakır'da Rojavalı'ların tedavi gördüğü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Bağlar Belediyesi'ne bağlı Kardelen Ana Çocuk Sağlık Merkezi'ne ikinci kez polis baskını düzenlendi. Dün gece  saat 01.00 sıralarında sivil ve çevik kuvvet polisleri Kardelen Ana Çocuk Sağlık Merkezi'nin açık olan kapılarını kırarak içeri girdi. Sağlık Merkezi çalışanlarına silah doğrultup yere yatırarak tartaklayan polisler, hiçbir gerekçe göstermeden sağlık merkezinde tedavi gören yaklaşık 15 Kobanê'linin tartaklayarak fotoğraflarını çekti ve parmak izlerini aldı. 

 

'Savaşların yaşandığı hiçbir ülkede asla hastaneler basılmamıştır'

 

Baskının ardından sağlık merkezine gelerek açıklamada bulunan Bağlar Belediyesi Eşbaşkanı Birsen Kaya Akat, sağlık merkezinde 15 Kobanê'linin yattığını belirterek, hastaların devletin hastanelerinden buraya geçiş yapıldığını söyledi. Hastanenin kapılarının kırılarak çalışanları tartakladığını sözlerine ekleyen Akat, "Savaşların yaşandığı hiçbir ülkede asla hastaneler basılmamıştır. Ama maalesef burada bu yaşanmaktadır. Emniyetin bu tutumunu kınıyoruz. İki defadır sağlık merkezimiz baskına uğruyor. Geçen defa yapılan baskında 46 hastamızı götürüp getirdiler. Bu hastaları yine tartaklayıp rahatsız etmek ne kadar doğru. Bu hangi ahlaka hangi insanlığa hangi vicdana sığar. Bunu kınayarak tekrardan suç duyurusunda bulunacağız" dedi.