Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 11-11-2014 08:12   Güncelleme : 11-11-2014 08:12

Şengal ve Kobanê için yardımlar sürüyor

Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan PKK, PAJK ve adli tutsaklar IŞİD çete saldırıları altındaki Kobanê'ye yardım yaparken Dargeçit'te ise kamplarda kalan yurttaşlara Dêywan Derneği tarafından yardım yapıldı.

Şengal ve Kobanê için yardımlar sürüyor

Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan PKK-PAJK'lı tutsakların yanı sıra adli tutuklular tarafından Rojava'nın Kobanê Kantonu için toplanan yardımlar TUAD-DER Şubesi tarafından cezaevinden alınarak yardım toplama merkezine getirildi. Siirt Belediyesi hizmet binasına getirilen çok sayıda battaniye, kadın, çocuk giyim eşyaları Rojava'ya ulaştırılmak üzere toplama merkezindeki depoya kaldırıldı. 

 

TUAD-DER Siirt Şube Başkanı A.Hekim Ekinci, tutsakların yardım kampanyalarının devam ettiğini belirtirken, kampanyaya adli tutuklu ve hükümlülerin de destek vermesinin önemli olduğunu aktardı. 

 

 

Mardin Dargeçit ( Kerboran) ilçesinin Sümer Mahallesi'nde bulunan kampta barınan Şengaller için Dêywan Derneği (Komeleya Dêywan) 15 koli kış giysisi ve nakit para yardımında bulundu. Deywan Derneği üyesi Adnan Cengiz, yardımlarının devam edeceğini belirterek, ''Bizim her zamankinden daha fazla birbirimize sahiplenmemiz gerekiyor" dedi. 

 

Gelen koliler açılarak içindeki giysiler kampta kalan yurttaşlara dağıtıldı.