KADIN
Giriş Tarihi : 18-11-2014 09:32   Güncelleme : 18-11-2014 09:32

Eyyübiye Belediyesinden Okul Kütüphanesine Büyük Destek

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçe sınırları içerisinde bulunan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin okul kütüphanesine kitap yardım talebini geri çevirmedi.

Eyyübiye Belediyesinden Okul Kütüphanesine Büyük Destek

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci İlçedeki okullara belirlenen program dâhilinde yardım etmeye devam ediyor.  Başkan Ekinci,  Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde bulunan Anadolu Kız İmam Hatip lisesi öğrencilerinin okul kütüphanesi için istedikleri kitap talebini geri çevirmeyerek örnek bir davranışa daha imza attı. Okul kütüphanesine kitap yardım talebini geri çevirmeyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin bu davranışı takdirle karşılandı.  Okul kütüphanesine yardım için kitaplarla birlikte okula giden Başkan Ekinci’ye,  Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir de eşlik etti.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yeni alınan kitaplarla birlikte Anadolu Kız İmam Hatip lisesini ziyaret etti. Burada okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Ekinci, beraberinde getirdiği kitapları elleriyle kütüphaneye götürdü.

Daha önce benzer yardımlarla eğitime katkı sağlayan Başkan Ekinci’yi karşılarında gören öğrenciler büyük sevgi gösterilerinde bulundular. Yeni alınan kitaplarla birlikte okulu ziyaret eden Başkan Ekinci’yi okul müdürü ve öğretmenler karşıladı.  Okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi için kitap yardım talepleri Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci tarafından yerine getirilen öğrencilerin mutlulukları da adeta gözlerinden okundu.

Başkan Ekinci kitapların öğrencilerin eğitimine katkı sağlamasını temenni ederek hayırlı olsun dedi.

Geleceğin teminatı olan gençlere, herkesin gücü nispetinde destek olması gerektiğini belirten ve kendilerinin de bu düşünce ile hareket ettiklerini söyleyen Başkan Ekinci, ‘’ Burada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulunuza yaptığımız katkılar çok büyük katkılar değildir. Ama yaptığımız katkılar başlangıç adına doğru olan katkılardır. Daha önceden bizlere iletmiş olduğunuz bir çeşme talebiniz vardı. Yine kütüphaneye yardım talebinizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Okulların sorunlarıyla ilgili ne varsa bizler yetkililer olarak bunları dikkate alacağız. Burada bizim çözmemiz gereken ne varsa onu çözeceğiz. Bizim görev yetkimizde olmayanlarla ilgili hangi birimse, hangi kurumsa yine onların çözümü noktasında yardımcı olmaya çalışacağız. ‘’ dedi.

‘’HEPİNİZ MELEK YÜZLÜSÜNÜZ’’

 Konuşması sık sık öğrencilerin alkışlarıyla kesilen Başkan Ekinci duygusal anlar yaşadı. Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin tamamını karşısında görünce duygulanan Başkan Ekinci ‘’ Aynı zamanda bu okulda bende veliyim. Şunu ifade etmek gerekirse bu kadar melek yüzlü çocuklarımızı bir arada görmüşken geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, sonraki nesillerin anneleri olacak olan bu güzel meleklerimize ne kadar hizmet etsek azdır. Emin olun çok şanslısınız, emin olun doğru bir okuldasınız. Bu kadar güzel öğretmen kadrosu ile beraber inşallah Eyyübiye’de sizlerden sonra eğitimde de, kültürde de ve diğer konularda da sizlerle çok iyi yerlere geleceğiz. Bütün okullarımızda olduğu gibi buradaki okulumuza da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. ‘’ ifadesini kullandı.

BAŞKAN EKİNCİ’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, okul kütüphanesine yapılan kitap yardım töreninde örnek bir davranışa imza atarak duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Kız Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencilerinden 6. Sınıf öğrencisi Esma Yeşiltepe geçtiğimiz günlerde okul bahçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Başkan Ekinci,  hayatını kaybeden Esma Yeşiltepe isminin okul kütüphanesine verilmesi için teklifte bulunacaklarını belirtti. Başkan Ekinci’nin bu davranışı karşısında duygulanan öğrenciler Başkana alkışlarla destek verdi. Başkan Ekinci ‘’Burada 6. sınıf öğrencisi Esma Yeşiltepe adında bir kardeşimizi kaybettik. Rabbim inşallah kendisine cennetinde yer ayırır. Bu okulda açılacak olan kütüphane’ye Esma Yeşiltepe adının verilmesini okul yönetiminden rica ediyorum.’’ Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ‘’ Sayın Başkanımızın eğitime ne kadar destek olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendilerine bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Kitap teslim töreni sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul idarecileriyle okul kütüphanesinde incelemelerde bulunan Başkan Ekinci okulun diğer ihtiyaçlarının karşılanması için de birim müdürlerine talimat verdi.