KADIN
Giriş Tarihi : 21-11-2014 13:18   Güncelleme : 21-11-2014 13:18

Şanlıurfa'da Taşeron İşçiler Eylem Yaptı

ŞANLIURFA'daki Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışan taşeron işçiler, ücretlerini sürekli geç aldıklarını ileri sürerek 2 saatlik iş bırakma eylemi yaptı.

Şanlıurfa'da Taşeron İşçiler Eylem Yaptı

 

 

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıp Fakültesi'nde çalışan Kamu Şirket Personelleri Derneği üyesi işçiler, hastane bahçesinde bir araya gelerek iş bırakma eylemi yaptı. Çalıştıkları hastane bahçesinde slogan atarak ücretlerini düzenli alamadıklarını ileri süren işçiler 2 saat boyunca görev yaptıkları polikliniklere çıkmayarak iş bıraktı. Kamu Şirket Personelleri Derneği Başkanı Hakan Aydın, ayın 21'i olmasına rağmen bu güne kadar işçilerin ücretlerini alamadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

 

"Hastanede ücretler sürekli olarak aksatılmaktadır. Üniversite rektörü ile görüşmemize rağmen buna bir çözüm bulunamadı. Bu gün ayın 21'i ama hala işçiler paralarını alamadılar. 21 gündür işçinin cebinde para yoktur. Biz bu sorunların ortak bir şekilde çözülmesini istiyoruz. Bu ayıp bizim değil yöneticilerin ayıbıdır."

 

İşçiler 2 saat süren eylemin ardından görev yerlerine döndü.