SİYASET
Giriş Tarihi : 26-11-2014 07:44   Güncelleme : 26-11-2014 07:44

İki koldan 'çözüm süreci' trafiği

Yeniden hızlanan çözüm süreci trafiği kapsamında HDP heyeti eş zamanlı olarak KCK yetkilileri ve hükümetin oluşturduğu "Çözüm Kurulu" ile bir araya gelecek. Heyet üyesi İdris Baluken, İmralı ziyareti öncesinde yarın Kandil'e gidiyor.

İki koldan 'çözüm süreci' trafiği

 

Yeniden başlayan çözüm süreci kapsamında HDP İmralı Heyeti, 2 koldan görüşme trafiğini hızlandıracak. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken yarın Kandil'de KCK yetkilileriyle görüşme gerçekleştirecek. Heyetin diğer üyeleri HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldun ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ise "Çözüm Kurulu" üyeleriyle bir araya gelecek. Görüşmelerde gelinen son durum, atılması gereken adımlar gibi konular ele alınacak. 

 

Ayrıca HDP heyeti genişletilmiş şekliyle 30 Kasım Pazar Günü PKK Lideri Abdullah Öcalan ile bir araya gelecek. Heyette HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in yanı sıra DTK Eş Başkanı Hatip Dicle'nin de heyette yer alması ve hafta sonu yapılacak İmralı görüşmesine katılması bekleniyor.