KADIN
Giriş Tarihi : 29-11-2014 17:09   Güncelleme : 29-11-2014 17:09

Hilvan'da iki kuzen silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirdi

Hilvan'ın Kavalık Mahallesi'nde Hüseyin Cula (21) ve Sinan Cula (14) adlı iki kuzen, kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Yaralanan kuzenler olay yerinde yaşamını yitirdi.

Hilvan'da iki kuzen silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirdi

Urfa'nın Hilvan ilçesi Kavalık Mahallesi'nde, iddiaya göre askerliğini 4 gün önce tamamlayarak memleketine dönen Hüseyin Cula (21) ve kuzeni Sinan Cula (14) evlerinden dışarı çıkarken kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Akşam saatlerinde meydana gelen olayda evlerinin önünde bekleyen bir araçtan iki kuzenin üzerine ateş açıldığı öğrenildi. Üzerlerine açılan ateş sonucunda yaralan kuzenler olay yerinde yaşamını yitirdi. Saldırganların ise olay yerinden otomobil ile kaçtıkları öğrenildi. 

 

Aile yakınlarından alınan bilgiye göre 1 yıl önce Hüseyin Cula'nın adının bir 'kız kaçırma' olayına karıştığı ve ardından evlerinin kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldığı öğrenildi. Olayın savcılığa intikal etmesine rağmen bir önlem alınmadığı belirtildi. 

 

Yaşamını yitiren Hüseyin ve Sinan adlı iki kuzenin cenazelerinin ise Urfa Adli Tıp Kurumu morguna götürüldüğü öğrenildi. Olayın ardından jandarmanın da bölgede güvenlik önlemi alarak saldırganların yakalanması için çalışma başlattıkları öğrenildi.