SİYASET
Giriş Tarihi : 01-12-2014 04:40   Güncelleme : 01-12-2014 04:40

AKPli Bağlı'dan HDPli vekillere 'eşkiyalar' hakareti

AKP MKYK Üyesi Mazhar Bağlı, resmi twitter hesabı üzerinden HDP milletvekillerini hedef alarak hakaret içerikli "eşkiyalar" ifadesini kullandı.

AKPli Bağlı'dan HDPli vekillere 'eşkiyalar' hakareti

AKP MKYK Üyesi Mazhar Bağlı, resmi twitter hesabı üzerinden HDP milletvekillerini hedef alarak hakaret içerikli "eşkiyalar" ifadesini kullandı. Bağlı'ya, "Sellahadd Eyyubi" takma adlı bir takipçisi tarafından 28 Kasım günü "Hocam çözümde kabulümüz ama benim gibi Kürtleri üzen Tuğluk'un, Kürkçü'nün, Tuncel'in Kürtlerin temsilcisi olarak görünmeleri" şeklinde bir sohbet mesajı gönderildi. Bağlı da,  takipçisine "Kimse bu eşkıyaları Kürtlerin temsilcisi olarak görmüyor. Terörün bitirilmesi için onlarla görüşülüyor" yanıtını verdi. 

 

Bağlı, hakaret içerikli mesajıyla çözüm sürecinde aktif rol oynayan HDP grubunu ve çözüm sürecindeki görüşmeleri yürüten HDP heyetini  hedef aldı.  Sohbet ekranında yer alan "Sellahadd Eyyubi" takma adlı takipçiye ait söz konusu mesaj bir süre sonra kullanıcısı tarafından silinirken, Bağlı'nın hakaret içerikli mesajı ise kaldırılmadı.