TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 02-12-2014 16:24   Güncelleme : 02-12-2014 16:24

Diyarbakır'da esrarengiz ölüm

Kayapınar'da evinin anahtarını dün komşusuna bırakarak Siirt'te gideceğini söyleyen Hüsamettin T. isimli yurttaş, evinde ölü olarak bulundu.

Diyarbakır'da esrarengiz ölüm

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi'nde dün Siirt'te gitmek üzere evinin anahtarını komşusuna bırakan 40 yaşındaki Hüsamettin T. isimli yurttaş, eve döndüğüne dair komşularını haberdar etmemesi üzerine harekete geçen komşularının telefon ile ulaşmaya çalışmaya çalışırken evde ölü olarak bulundu. Edinilen bilgilere göre, Huzurevleri Mahallesi 67. Sokak'ta ikamet eden tuhafiye işletmecisi Hüsamettin T., yan komşusuna evinin yedek anahtarını bıraktı. Ancak, Hüsamettin T.'nin geri dönmemesi üzerine teyakkuza geçen komşuları bir türlü iletişim sağlayamadı. Çalan telefonunu da açmadığı görülen Hüsamettin T.'nin en son izine yine telefon üzeri ulaşıldı. Aranan Hüsamettin T.'nin evde çalınan telefonun sesinin dışardan duyulması ile haber verilen polislerin evin kapısını çilingir yardımıyla açmaları sonucu Hüsamettin T.'nin cansız bedeni bulundu. 

 

Hüsamettin T.'nin cenazesi otopsisi yapılmak üzere Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

 

Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.