KADIN
Giriş Tarihi : 04-12-2014 07:55   Güncelleme : 04-12-2014 07:55

Büyükşehir’den Şoförlere Sıcak Çorba İkramı

Kentin farklı noktalarında kurduğu çorba evleriyle hizmet veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, son olarak toplama merkezinde kurduğu geçici çorba evi ile toplu taşıma hizmeti veren şoförlere de çorba ikramı etmeye başladı.

Büyükşehir’den Şoförlere Sıcak Çorba İkramı

                    

  Toplama merkezinde kurulan ve sabahın erken saatlerinde hizmet veren çorba evi için Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden şoförler, “mesaiye saat 4’te başladıklarını kahvaltı yapmakta zorlandıklarını belirterek çalışmaya başladığımız saatte açık bir bakkal veya fırın bulmak çok zor. Sıcak çorba hizmeti sayesinde işe kahvaltı yaparak başlıyoruz” şeklinde konuştular.

 

Öte yandan Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte sosyal sorumluluk çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde 7 ayrı çorba evinde 9 bin, şehir merkezinde kurulan 2 ayrı ikram çeşmesinde 800, Suruç çadırkent bölgesinde kurulan Çorba Evi’nde 18 bin, Siverek’te 2 bin ve son olarak Toplama Merkezinde kurulan geçici çorba evinde 350 kişiye ikramda bulunarak toplamda günde 30 bin 150 kişiye sıcak çorba ikramı ediyor.