KADIN
Giriş Tarihi : 04-12-2014 09:49   Güncelleme : 04-12-2014 09:49

'Dinleme cihazıyla bize yine operasyonlar sinyali mi veriliyor?'

DBP Batman İl Örgütü, siyaset akademisinde bulunan dinleme cihazına ilişkin suç duyurusunda bulundu. DBP, yapılan uygulamanın KCK operasyonlarını hatırlattığı belirterek, "Bu cihazla bize yine operasyonlar sinyali mi veriliyor?" diye sordu.

'Dinleme cihazıyla bize yine operasyonlar sinyali mi veriliyor?'

DBP Batman İl Örgütü, siyaset akademisinde bir elektrik prizi içinde bulunan dinlenme cihazına ilişkin İHD ve Batman Barosu'na yaptığı başvuru ardından Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından adliye bahçesinde açıklama yapıldı. DBP İl Eş Başkanı Ayşe Ağılgat, dün akşam siyaset akademisinin prizinde ne olduğunu bilmedikleri siyah bir cihaz bulduklarını, ilk olarak İHD ve Baro'ya başvuruda bulunduklarını ifade etti. Savcılığa yaptıkları başvurunun kabul edildiğini dile getiren Ağılgat, "Bu cihazın bulunması hukuksuz bir şeydir. Eğer kim yapmışsa yanlış bir uygulama yapılıyor. İllegal bir çalışma yürütmüyoruz, siyasi bir partiyiz. Her yerde çalışmalarımızı gizli değil açık yapıyoruz" dedi. 

 

'Hukuki yollarla bulduğumuz cihazın takipçisi olacağız'

 

Cihazın bulunmasının kendilerini şüphelendirdiğini ifade eden Ağılgat, "Geçtiğimiz yıllarda KCK operasyonlarında bu cihazlarla bizi dinlediler. Bu cihazla bize yine operasyonlar sinyali mi veriliyor. Hukuki yollarla bulduğumuz cihazın takipçisi olacağız. Bu uygulamayla çalışmalarımız aksatmaya çalışıyorlar ve siyaseti engellemeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu. 

 

DBP Avukatı Ayşe Acar ise, bu cihaza benzer cihazların başka kurum ve kuruluşlarda da bulunabileceğini belirterek, "Ama bu böcekler başka yerlerde de bulunabilir. Bu cihazın ne zaman takıldığını bilmiyoruz. Tekrardan arkadaşlarımız dinlenmeye çalışılıyor. Eğer bu cihazla yasa dışı bir dinleme yapılıyorsa, bu bizi ciddiden şüphelendiriyor" diye ifade etti. 

 

Bugün uzman bir polis ekibi DBP Siyaset Akademisi'ne giderek cihaza dair incelemelerde bulunacak.