SİYASET
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

''Babam Menfaat Peşinde Olsaydı,Dünya'nın En Zengini Olurdu''

Fatih Erbakan babası Necmettin Erbakan’ın para, menfaat ve mevki peşinde olmadığını söyledi.

''Babam Menfaat Peşinde Olsaydı,Dünya'nın En Zengini Olurdu''

Fatih Erbakan : "Babam para peşinde, maddi menfaat peşinde olsaydı, sahip olduğu üstün özelliklerle elindeki büyük fırsatlarla Türkiye’nin değil, dünyanın sayılı zengin adamlarından bir tanesi olabilirdi.

 

Eğer makam, mevki, koltuk peşinde, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı peşinde olsaydı, bugün örneklerini gördüğümüz kimseler gibi Allah muhafaza davasından ve değerlerinden tavizler vererek ömür boyu başbakan ve ömür boyu cumhurbaşkanı da olurdu.

 

Fakat şöhreti ve dünyalık menfaati değil ecri ve sevabı tercih etti. Bütün hayatı boyunca hepimiz şahitlik ederiz ki ’Bir elime güneşi diğer elime ayı da koysanız davamdan dönmem’ demişti.

 

Bölünmeden, parçalanmadan, birbirlerine kenetlenmiş bir şekilde kardeşlik içerisinde onun müjdelediği fetihleri bizler gerçekleştireceğiz. Onun müjdelediği fetihleri onun arkasından bizler gerçekleştireceğiz. Bütün bir camia olarak birlik içinde mücadelemizi yapacağız."

 

MİLLİ GÖRÜŞ OLMADAN MİLLİ OTOMOBİL OLMAZ

 

Milli görüş olmadan milli otomobil ve ağır sanayinin olmayacağını söyleyen Fatih Erbakan, "Yerli otomobil yapacağız diye yola çıktılar, sonunda anlaşıldı ki İtalya’da üretimi sona eren bantları getirip onların otomobilini üretecekleri anlaşıldı.

 

Bu hocaya, ödev kapağının üstündeki ismini değiştirip kendi ismini yazan, kendi ödeviymiş gibi veren tembel öğrenciye benziyorlar.

 

Milli görüş olmadan milli otomobil, ağır sanayi olmaz. Önce çıkarttığın gömleği giyeceksin sonra milli otomobil yapacaksın.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı kurmuş, bütün dertleri Avrupa’ya girmek. Fransa’daki gavur gavurluğu yapınca Ermeni Soykırım tasarısını çıkartınca bu sefer birden bire gulu gulu dansına, tamtam dansına başlıyorlar" dedi.