Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 20-12-2014 17:45   Güncelleme : 20-12-2014 17:45

YPG: güçleri Kobanê'de son 24 saatte 33 çete öldürüldü

YPG: güçleri Kobanê'de son 24 saatte 33 çete öldürüldü

YPG: güçleri Kobanê'de son 24 saatte 33 çete öldürüldü

YPG Basın Merkezi, Kobanê'de son 24 saaet içinde DAIŞ çeteleri ile yaşanan çatışmalarda 33 çete üyesinin öldürüldüğü, çok sayıda silah ve mühimmata da el konulduğunu belirtti.

 

 

 

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan YPG Basın Merkezi, DAIŞ çetelerinin Kobanê'yi işgal etmek amacıyla başlattıkları saldırıların 95. gününde devam ettiğine işaret ederek, çetelerin dün gece güney cephesinde bir saldırı girişiminde bulunduğunu kaydetti.

 

Bu cephede çete gruplarıyla YPG güçleri arasında akşam saatlerinde başlayan şiddetli çatışmaların sabaha kadar aralıksız bir biçimde devam ettiğini vurgu yapılan açıklamada, "Çetelerin bir tank ve 2 bombalı araç desteğinde düzenlediği saldırılar güçlerimiz tarafından püskürtülmüş, çetelere ağır kayıplar verdirilmiştir. Bu çatışmalarda tespit edilebilen 26 çete üyesi öldürülmüş, çok sayıda çete üyesi de yaralanmıştır. Güçlerimiz çetelere ait 3 adet kalaşnikof, 2 pompalı tüfek, 25 adet bomba, 1 adet telsiz ve çok sayıda askeri malzeme ele geçirmiştir" denildi. 

 

Bu alanda yaşanan çatışmalarda bir YPG üyesinin kahramanca savaşarak şehadete ulaştığı belirtildi.

 

Dün gece doğu cephesinde de çete gruplarına yönelik YPG'nin eylem gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, "Kaniya Kurda alanında düzenlenen saldırıda tespit edilebilen 4 çete üyesi öldürülmüştür. Güneydoğu cephesinde bulunan Kültür Sanat merkezi çevresindeki çete noktaları da güçlerimiz tarafından vurulmuştur. Bu alandaki saldırıda tespit edilebilen 3 çete üyesi öldürülmüştür.  Son 24 saat içinde yaşanan çatışmalarda toplam 33 çete üyesi öldürülmüştür."