KADIN
Giriş Tarihi : 23-12-2014 04:16   Güncelleme : 23-12-2014 04:16

Polis içinde insanların bulunduğu araca saldırdı

Polis içinde insanların bulunduğu araca saldırdı

Polis içinde insanların bulunduğu araca saldırdı

 

 

 

Yüksekova'da yapılan askeri sevkıyatın ardından mahalle aralarına giren polis, içinde insanların bulunduğu bir araca gaz bombalarıyla saldırdı. 

 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Kışla Mahallesi'nde, dün yapılan askeri sevkıyatın ardından mahalle aralarına giren polis, gaz bombaları ile bir yurttaşın park halindeki minibüsüne saldırdı. Saldırı sonucu aracın camları kırılırken, araç içinde bulunan aile bireyleri ise şans eseri yara almadan kurtuldu. 

 

Akrep tipi zırhlı aracın, çıkmaz sokakta bulunan evinin önünde park halindeki minibüsüne gaz bombaları ile saldırdığını dile getiren Arafat Yardımcı, araçta köye gitmek için hazırlık yapan ailesinin ise yatarak gaz bombalarının hedefi olmaktan kurtulduğunu söyledi. 

 

'Suç duyurusunda bulunacağım'

 

Aracın camını gaz bombaları ile kıran polisin hiçbir şey olmamışçasına bölgeden ayrıldığını dile getiren Yardımcı, "Evim çıkmaz sokakta. Akşam saatlerinde köye gideceğimiz sırada sokağa giren polis, araca 3 gaz bombası attı. Arka cama isabet eden 3 gaz bombası tesadüfen bize isabet etmedi. Arka ve ön camlar kırıldı. Evimizde dahi güvende değiliz" diyerek, saldırıyı gerçekleştiren polisler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.