EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-12-2014 08:13   Güncelleme : 23-12-2014 08:13

BSRM çocukları Konya’yı gezdi

Şanlıurfa Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, merkezde kalan çocuklar için Konya’ya 2 günlük gezi düzenledi.

BSRM çocukları Konya’yı gezdi

 

Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, AK Parti Konya milletvekili Güler Samancı’nın daveti üzerine BSRM müdürlüğünde kalan çocukları 2 günlüğüne Konya’ya götürdü.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Güler Samancı, yaklaşık bir ay önce partimizin genişletilmiş il başkanları toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa’ya gittiğim de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ettim. Yaptığım ziyaret çerçevesinde kuruluşta kalan çocukları ve çalışanları Konya’ya davet ettim. Davete icabet ettikleri için teşekkür ettiğini söyledi.

2 gün boyunca çocukları gezdirdiklerini belirten Samancı, “Çocuklara değişik, farklı etkinliklerle güzel duygular yaşatmaya çalıştık. Çünkü engelli bir çocuğa sahip olmak, onun yarattığı güçlüklerle başa çıkabilmek kolay bir durum değil. Arada sırada da olsa nefes aldırmak, benzer duyguları yaşayan arkadaşlarıyla bir arada paylaşım yapmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

İl müdürü Murat Demirkol ise, AK Parti Konya milletvekili Güler Samancı’nın çocuklarımıza yaptığı davetlerinden dolayı kurumumuz adına teşekkür ederim.Bu tür etkinlikler, saatlerce yapacağınız bir eğitim çalışması kadar etkilidir diye düşünüyorum. Sosyal etkinlikler eğitimin önemli bir parçası olduğunu düşündüğümüz için elimizden geldiği kadar gezilerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. 

Çocuklar ise, yapılan geziden duyduğu memnuniyetleri dile getirerek bu tür gezilerin devam etmesini istedi.