KADIN
Giriş Tarihi : 25-12-2014 11:28   Güncelleme : 25-12-2014 11:28

Büyükşehir, Yeni Yılda Yeni Hatlarla Hizmet Verecek

Büyükşehir, Yeni Yılda Yeni Hatlarla Hizmet Verecek

Büyükşehir, Yeni Yılda Yeni Hatlarla Hizmet Verecek

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, güçlendirdiği toplu taşıma araç filosuyla kentte yoğunluk yaşanan bölgelerdeki hat güzergâhlarında değişiklik ve yeni hatlarla 01.01.2015 tarihi itibariyle halka hizmet vermeye başlayacak.

 

Alınan yeni Toplu taşıma araçlarıyla konforlu ve rahat ulaşım imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, halkın talepleri üzerine kent merkezinde bulunan toplu taşıma hatlarına 4 adet yeni toplu taşıma hattı ekleyerek, yaşanan yoğunluğu azaltmayı hedefliyor.

 

Ayrıca Karaköprü İlçesine toplu taşıma güzergâhlarıyla ilgili olarak halktan gelen taleplere göre güzergâh değişikliğine giden Büyükşehir Belediyesi, filoya eklenen yeni 12 metrelik alçak tabanlı ve çevreye duyarlı Otobüslerle hatların yükünü hafifleterek, yeni açılan hatlarda hizmet vermeye başladı.

 

Yeni açılan hatlara ve yapılan bu değişikliler aşağıda yer almaktadır.

 

1. 70’Nolu Karaköprü - Toplama Merkezi toplu taşıma otobüs hattı yürürlükten kaldırılmıştır.

 

2. 70’Nolu hat güzergâhı yerine 72’nolu 35 Mt. - Toplama Merkezi otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

 

3. Güzelşehir bölgesinde çalışmakta olan 71’nolu Güzelşehir - Toplama Merkezi toplu taşıma otobüslerinin güzergâhı revize edilmiştir.

 

4.  Güzelşehir bölgesine çalışan 71’nolu toplu taşıma otobüslerimize ek olarak 78’nolu Güzelşehir Zirve Konutları - Toplama Merkezi otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

 

5. 73’Nolu Karaköprü - Toplama Merkezi hattına ek olarak 73a Karaköprü - Toplama Merkezi toplu taşıma otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

 

6. 74’Nolu Şutim-Karaköprü toplu taşıma otobüsleri bundan sonra Diyarbakır Yolu Cemre Tesisi Arkasında bulunan Afsalt Şantiyesine kadar gidecektir.

 

7. Süleymaniye Mahallesine çalışan 22’nolu Süleymaniye –Toplama Merkezi toplu taşıma hattına ek olarak 22a Süleymaniye - Devteşti - Toplama Merkezi otobüsleri hizmet vermeye başlayacaktır.

 

8.  03’Nolu Abdurrahman Dede - Toplama Merkezi hattı da hizmete girecektir.