Spor
Giriş Tarihi : 31-12-2014 09:11   Güncelleme : 31-12-2014 09:11

İŞÇİLER KARARLI

DBP Belediye meclis üyeleri işten çıkarıldıkları için grevde olan 96 Şuski işçisine destek verdi.

İŞÇİLER KARARLI

Urfa büyükşehir belediyesi hizmette sınır tanımıyor.Yeni yıla yeni icra atlarlagiriyor.

 Tamı tamına 96 ŞUSKİ işçisinin çıkışı verildi. İşçiler kara haberi sabah işe gittikleri saatlerde aldılar. Çıkışlarının verildiğini öğrenen işçi arkadaşlarımız grevde... Bizler DBP seçilmişleri olarak arkadaşlarımızın yanında olacağız. Bu destek DBP ile sınırlı kalmamalı. İşçi arkadaşlarımızın sesine kulak verilip, haklı davalarında yalnız bırakılmamalıdırlar.

DBP belediye meclis üyeleri: Sevinc Izol Özipek,Serhat Erdem,Hedibe Ötünç Dursun,Sibel Sütpak

Taşeron işçiler Bekir BENEK ve serhat erdem ile görüştüler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı ŞUSKİ’de taşeron işçi olarak çalışan 96 kişi yeni yıla kontak kapatarak girecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı ŞUSKİ’de taşeron işçi olarak çalışan 96 kişi yeni yıla işsiz girecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye bağlı ŞUSKİ'de sular durulmuyor. daha önce iki genel müdür değiştiren kurumda taşeron işçiler müttehit firmaya devredilecek diye kurumda çalışan 96 kişi anahtar bırakma eylemi yaptı.

Beykapısı mahallesinde bulunan ŞUSKİ binasına  gelen taşeron işçiler araçlarını park edip eylem yaptı. Daha önceki Belediye bir sıkıntı çekmediklerini ifade eden işçiler," diğer kurumlarda sözleşmenin 3 yıllık yapıldığı  neden bize 1 yıllık sözleşme yapılıyor, bizim haklarımız gasp edildiğini" ifade ettiler.

Yeni yıla  bir gün kala şok yaşayan işçiler ŞUSKİ binası önünde kontak kapatma eylemi yaptı. ŞUSKİ binası önünde iş makinelerini park ederek kontak kapatan işçiler; “ Seçiminden önce bizler söz verildi hakların korunacak sendikaya üye olabilirsiniz ama şimdi bizi kapı dışarı ediyorlar bir çok sefer  Bakanımız Faruk Çelik ve Belediye Başkanımızın bize işiniz daha iyi ve vasıflı olacak, her sosyal haklarınızdan yararlanacaksınız dedi. Fakat diğer firmalarda çalışan taşeron İşçilerimize 3 yıllık sözleşme yapılıyor bize neden 1 yıllık sözleşme verildi. Bu arkadaşların burada toplanmalarının nedeni haklarımızı istiyoruz. İş makineleri işe çıkmayacak dedi, ayrıca daha önce Belediye bünyesinde taşeron işçi olarak çalışıyorduk, şimdi bir müttehit firmaya devrilebilecek oda kendi elamanlarını alacak  şimdi hakkımızı arayacağız  haklarımızı verene kadar işe çıkmayacaklarını" ifade ettiler.

 Not taşeron işçi dayanmayı Kalp Kiriz Geçiren İbrahim Halil sor kılıç