Spor
Giriş Tarihi : 01-01-2015 12:03   Güncelleme : 01-01-2015 12:03

Güvenç, Yeni Yılın İlk Toplantısını Gençlerle Gerçekleştirdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, yılın ilk toplantısını üniversiteli gençlerle gerçekleştirerek, “Bu gün toplumumuz çok daha bilinçli, gençlerimiz çok daha çalışkan ve devletimiz sizlerle çok daha güçlü” şeklinde konuştu.

Güvenç, Yeni Yılın İlk Toplantısını Gençlerle Gerçekleştirdi

Güvenç, İş Hayatına Birikimli Bir Şekilde Hazırlanın

 

Gençlerle birlikte gerçekleştirdiği toplantıda; Gençlerin yeni yılını kutlayan ve başarılı bir yıl geçirmeleri temennisinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, “İslam Coğrafyası için 2015; barışın, huzurun ve kaynaklarımıza sahip çıktığımız. Birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğimiz yıl olur. Bunun için dua ediyorum. Hepinize yeni yılda başarılar dileyerek derslerinizde ve öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum. Sizler için en önemli şey; derslerinize çalışarak sınıfı geçip iş hayatına birikimli bir şekilde hazırlanmaktır.  Bu gün toplumumuz çok daha bilinçli, gençlerimiz çok daha çalışkan ve devletimiz  sizlerle çok daha güçlü” dedi.

 

Güvenç, Farklılıkları Gözetmeksizin Bütünleşin

 

Türkiye’de bölgedeki yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen gençlerin bozulmadan Türkiye’nin menfaati uğrunda çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Güvenç, “Üniversitede birbirinizi sevin, bir arada olarak diğer  gençlik dernekleriyle birlik ve beraberlik içerisinde olun.  Dil, ırk ve mezhep farklılıklarını gözetmeksizin bütünleşin” dedi.

 

Güvenç, Gelişime Açık olun

 

Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Güvenç, gelişeme açık olmalarını ve kendilerini sürekli geliştirmeleri tavsiyesinde bulunarak, “Yabancı dilinizi ve eğitiminizi geliştirin. Artık yeni düzende nitelikler konuşuyor.  Çok sayıda yetişmiş ve eğitimli insan kaynağımız var. Artık dönem rekabet devri.  Projelerimizle, yabancı dilimizle ve eğitimizle; kişisel gelişimimizi ileriye götürerek, avantaj elde etmemiz lazım. Onun için herkesten çok çalışıp bir saniyenizi bile boşa geçirmemeniz gerekiyor.  Allah yardımcınız olsun diliyorum, bizim cebimiz, yüreğimiz ve gönlümüz her zaman sizlere açık” şeklinde konuştu.

 

Duval, “Başkan Güvenç’e Rahatlıkla Sorunlarımız Aktarıyoruz”

 

Sorunlarını rahatlıkla aktarabildikleri ve gençlere verdiği önemden dolayı Başkan Güvenç’e teşekkür eden Mostar Gençlik Federasyonu Şanlıurfa Temsilcisi Mazhar Duval, “Üniversite öğrencileriyle şuanda farklı işlerle değil etkinlik ve faaliyetlerimizle bir farkındalık yapmaya çalışıyoruz. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum, inşallah ilerleyen dönemlerde hep birlikte olacağız” dedi.