SİYASET
Giriş Tarihi : 05-01-2015 06:25   Güncelleme : 05-01-2015 06:25

DBP'li yöneticinin evine polis baskını

DBP Mardin İl Örgütü yöneticisi Yusuf Aksin'in evine "uyuşturucu olduğu" iddiasıyla polisler tarafından baskın yapıldı. Evde bir şey bulamayan polisler, evin bodrumunu dahi kazarak arama gerçekleştirdi.

DBP'li yöneticinin evine polis baskını

DBP Mardin İl Örgütü yöneticisi Yusuf Aksin'in Artuklu ilçesi Yalım Mahallesi'nde (Minsurîyê) bulunan evine dün gece geç saatlerde Narkotik Şube ve özel harekat polisleri tarafından baskın yapıldı. "Evde uyuşturucu olduğu" iddiası ile yapılan baskında evin kapısı kırılırken, çeşitli yerlerin de polislerce kazılarak uyuşturucu arandı. Polis baskınına ilişkin bilgi veren Aksin, "Polisler eve baskın yaptıkları sırada ben evde yalnız olduğum için muhtar gelmeden kapıyı açmam diyordum. Ama onlar ısrarla kapıyı kırmaya çalışıyorlardı. Muhtar gelmeden kapıyı kırarak, içeri girdiler ve benim elimi kelepçelediler. Ben ne olduğunu sorduğum zaman da 'ihbar aldıklarını evde uyuşturucu olduğunu' söylediler. Bense kendilerine defalarca il yöneticisi olduğumu, bunun mümkün olmadığını söylememe rağmen evimin her yerini dağıtarak aramaya deva ettiler. Bunlar yaşanırken de muhtar yoktu" dedi. Arama sırasında bodrum olarak kullandığı yerin de polislerce kazıldığını sözlerine ekleyen Aksin, elektrik sayacının bulunduğu panonun kapağını da söktüklerini aktardı. 

 

'Siyasi olarak yapılmayan baskınlar yalan dolanla yapılmaktadır'

 

Aramanın bitmesinin ardından muhtarın polisler tarafından çağırıldığını söyleyen Aksin, "Uyuşturucu için geldiler. Ancak hiçbir şey bulamayınca elimi çözüp, beni serbest bıraktılar. Ancak evde bana ait olan ve hiçbir şekilde işlerini görmeyecek birkaç dokümana da el koydular" dedi. Yaşananların siyasi olarak yapılamayanların uyuşturucu adı altında yapılmaya çalışıldığına dikkat çeken Aksin, bu oyuna gelmeyeceklerini ve güvendikleri davadan vazgeçmeyeceklerini söyledi.