EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-01-2015 08:42   Güncelleme : 07-01-2015 08:42

Destek evinde ders veren 6 öğretmenin ifadesi alındı

Akdeniz Belediyesi Eğitim Destek Evinde ders veren 6 öğretmen, TEM şubeye çağırılarak ifadelerine başvuruldu. Öğretmenlere KCK ile bağlantılı oldukları suçlaması yöneltildi.

Destek evinde ders veren 6 öğretmenin ifadesi alındı

Akdeniz Belediyesi Eğitim Destek Evinde ders veren Öğretmenler Terörle Mücadele Şubesine ifadeye çağırıldılar. 2012 yılında gerçekleştirilen siyasi soykırım operasyonlarını protesto ettikleri ve Eğitim destek evinin kapatılması ile ilgili yapılan basın açıklamalarını ve verdikleri derslere ilişkin 6 Öğretmenin TEM şubesinde ifadeleri alındı. Akademilerde ders verme suçlamasıyla gözaltına alınan Akdeniz Belediyesi Eğitim Destek Evinde çalışanı İsmail Sarı, Kendilerine KCK ile olan bağlarının ne olduğu, Eğitim Destek evinin örgütle olan bağlantılarının ne olduğu, eğitim destek evinde ders veren hocaların hangi kriterler gözeterek ders verdiği gibi ilginç soruların sorulduğunu söyledi.

 

2012 yılında eğitim destek evinin kapatılması ile ilgili yaptıkları eylemin amacının ne olduğu ve neden yaptıklarına ilişkin soruların sıklıkla sorulduğunu belirten Sarı, eğitim destek evinin yasadışı olarak gösterildiğini söyledi. Yapılan uygulamaların akıllara yani bir soykırım operasyonuna hazırlık mı yapılıyor sorusunu getirdiğini aktaran Sarı, Çözüm sürecinin başlaması ve sürecin bu aşamaya gelmesinden sonra bu tür uygulamalarının kendilerini ürküttüğünü ifade etti.