HABER
Giriş Tarihi : 08-01-2015 09:19   Güncelleme : 08-01-2015 09:19

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Ekipleri Kaçak Et Denetimi Yaptı

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Eyyübiye ilçesinde yaşayan vatandaşların hijyenik koşullarda üretilen gıdaları tüketmek amacıyla denetimlerini sürdürüyor.

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Ekipleri Kaçak Et Denetimi Yaptı

 

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler,  ilçede faaliyet gösteren kasap ve tavuk satışı yapan işyerlerine denetimler yaptı.  Sabah erken saatlerinde başlayan kaçak et denetiminde kentin değişik semtlerinde bulunan kasap esnafına ani denetimler yapıldı. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin katıldığı denetimlerde bazı kasap esnaflarında kaçak etlerin kesilip halka satıldığı ortaya çıktı

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede gıda denetimlerine aralıksız devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde 10 personel, 1 komiser ve 1 amirle ilçede faaliyet gösteren kasaplara yönelik denetim yapan ekipler, 23 kğ kaçak et, tarihi geçmiş  8 adet tavuk ile 6 taşlık ete,  imha edilmek  üzere el koydu. Mezbaha tesisleri haricinde kesim yapan şahıs ve işyerlerine de uygulanan denetimler esnasında, uygunsuz koşullarda kesim yapan bazı işyerlerine de cezai müeyyide uygulandı.  İlçede yaşayan vatandaşların sağlıklı şartlarda üretilmiş gıdalar tüketmeleri amacıyla yapılan denetimler esnasında birçok işyerinin de temizlik ve hijyen kurallarına uyduğu görüldü. Denetimlerin ara vermeden devam edeceğini belirten Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların alışveriş esnasında şüpheli bir durumla karşılaştıklarında ise Turkuaz Masa 315 66 67 numaralı telefondan Zabıta Müdürlüğüne ulaşmalarını istedi.

 

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Ataş denetimlerin devam edeceğini belirtti. Ataş” vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını isitiyoruz. Tek gayemiz bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı koşullarda üretilen gıdaları tüketmelerini sağlamaktır. Bugün de yaptığımız denetimler neticesinde sağlık koşullarına uymayan işyerlerine cezai müeyyide uygulandı. Ama genelde anlamda bölgede bulunan işyerinin temizlik ve hijyen koşullarına uydukları da görüldü. Bu da bizi mutlu etti. Bu konularla ilgili Turkuaz Masa’dan bizlere ulaşacak olan vatandaşlarımızın şikâyetleri de anında takip edilecek ve gerekli işlemler başlatılacaktır. Başkanımız Sayın Mehmet Ekinci’nin direktifleriyle çalışmalarımız ve denetimlerimiz aralıksız bir şekilde devam edecektir” dedi.