GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2015 17:08   Güncelleme : 11-01-2015 17:08

Tansiyonun düşmediği Cizre'de çatışmalar devam ediyor

Tansiyonun düşmediği Cizre'de çatışmalar devam ediyor

Tansiyonun düşmediği Cizre'de çatışmalar devam ediyor

Günlerdir tansiyonun hiç düşmediği ve polisin özel bir uygulamaya gittiği Cizre'de, 3 fidanı anmak isteyen gençlere polisin silahlarla tekrar saldırması ile sırtından yaralanan Mehmet Elçi'nin hayati tehlikesi bulunmuyor. Çatışmaların şiddetlendiği ilçede gençler bazı banka ve işyerlerini ateşe verirken, ilçenin tüm elektrikleri kesildi. 

 

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Fransa'nın başkenti Paris'te 3 Kürt kadın devrimcinin katledilmesi yıldönümü dolayısıyla gençlerin yaptığı eyleme polisin saldırısıyla başlayan olaylar, tüm mahallelerde şiddetlenerek devam ediyor. Polis gençleri hedef alarak ateş  ederken,  saldırıda sırtından yaralanan Mehmet Elçi adlı gencin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.  Bugüne kadar uzun namlulu silahlarla eylemlerde gençlere saldıran polisin, bu defa pompalı silah kullanması akıllarda soru işareti bıraktı. 

 

Polisle ile çatışan gençler, ilçede bulunan bazı banka ve bazı işyerlerini  ateşe verirken, ilçenin tüm elektrikleri kesildi. Karanlığa bürünen ilçede polis ile gençler arasında çıkan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. 

 

Özel harekat polisleri sabah saatlerinde, sokaklarda parke taşı döşeyen belediye çalışanlarına uzun namlulu silahlarla ateş açmış ve araçların lastiklerini patlamıştı.