GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2015 04:08   Güncelleme : 22-01-2015 04:08

Siirt'te gece boyu Cizre protestosu

Siirt'te gece boyu Cizre protestosu

Siirt'te gece boyu Cizre protestosu

- Cizre'de yaşanan katliamları protesto etmek için Şiirt'te yapılan eyleme polisin müdahalesiyle çatışma yaşandı. Polis tarafından atılan gaz bombasının bir evin balkonuna düşmesi sonucu 5 çocuk hastanelik oldu. 

 

Siirt'te, akşam saatlerin Conkbayır, Ulus ve Barış mahalleleri ile Şeyh Süleyman Caddesi'de bir araya gelen yüzlerce genç, Cizre'de yaşanan katliamları protesto etti. Yollara ve sokaklara barikatlar kurarak, trafiğe kapatan gençler, uzun süre PKK ve PKK Lideri Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. Eylemlerin yapıldığı bölgeye gelen polisin gençlere tazyikli su ve biber gazı ile saldırdı. Saldırıya taş, Molotof kokteyli ve havai fişekle karşılık veren gençler, ile polis arasında çıkan çatışmalar gece saatlerine kadar sürdü. 

 

Polisin olaylar esnasında rastgele attığı biber gazlarından biri Barış Mahallesi'nde yaşayan Nas ailesinin balkonuna düştü. Gaz bombası nedeniyle evde fenalık geçiren, 8 aylık bebekleri Nudem, 2 yaşlarındaki Berfin, Demhat, Arjen Ari ve Arjin isimli çocuklar Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

Acil Servis'e alınan çocuklar yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi.