Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-02-2015 10:28   Güncelleme : 01-02-2015 10:28

Suruç ilçesinde yapılan 35 Bin kapasiteli çadır kentte sığınmacıların alımı sürüyor.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yapılan 35 Bin kapasiteli çadır kentte sığınmacıların alımı sürüyor.Bugün itibariyle 4 Bin 500 Aile Çadır kentlere alınarak kayıtları yapıldı.

Suruç ilçesinde yapılan 35 Bin kapasiteli çadır kentte sığınmacıların alımı sürüyor.

7 Bin çadırın bulunduğu Suruç çadır kentte her bir çadırda 5 kişlik aile rahat bir şekilde kalabiliyor.Çadır kentte itfaiye ve Hastane birimi faaliyete girerken ayrıca DSİ sulama kanalından alınan 2 Bin 500 metre lüküp su yapılan arıtma sisteminden geçilerek sığınmacılara içme suyu iimkanı sağlanıyor.

Ayrıca,her aile biriyeni aylık 85 TL para verilerek altı adet marketten alış veriş yapma imkanı sağlanıyor.

Yaz ve kış şartlarına uygun olan çadır kentte, 1 adet mini buzdolabı, 1 adet elektirikli süpürge.1 adet elektirikli ocak,mutfak doabı ve mutfak erşyaları bulunuyor.

Konuyla ilgili Ruha Tv’nin sorularını yanıtlayan Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi,kayıtların devam ettğini belirterek özellikle Kobani bölgesinden gelen ailelerin çadır kentte alındıklarını söyledi.

 Ak Parti suruç İlçe Başkanı Merhmet Yavuz ise İnsan göçünün başladığı günden buyana teşkilat olarak gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Vali izzettin Küçük’ün talimatiyla Suruç ilçesinde 5 aydır görevlendirilen Basın ve Halkla ilişkiler personeli Suruç basın sorumluısu Arif Faraç ise, Vali beyin talimatıyla basın birimi kurulduğunu ve gelen tüm basın mensubuna kolaylık sağlandığını belirtti.