Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 18-02-2015 06:22   Güncelleme : 18-02-2015 06:22

Şırnak ve ilçe belediye eş başkanları Kobanê'ye geçti

Şırnak ve ilçe belediye eş başkanları Kobanê'ye geçti

Şırnak ve ilçe belediye eş başkanları Kobanê'ye geçti

(DİHA) - Şırnak ve ilçe belediye eş başkanları 11 kamyon gıda yardımı getirdikleri Suruç'tan, yeniden inşa süreci ile ilgili görüşmek üzere Kobanê'ye geçti.

 

DAİŞ çetelerinin saldırıları nedeniyle Suruç'a yerleşen Kobanêli yurttaşlara destek olmak amacıyla DBP'li il ve ilçe belediyeleri tarafından toplanan gıda yardımı belediye eş başkanları tarafından Rojava ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yöneticilerine teslim edildi. 11 kamyon gıda ile belediye garajına gelen eş başkanlar adına açıklama yapan Şırnak Belediyesi Eş Başkanı Serhat Kadirhan,  "Kobanênin yeniden inşa edilmesi noktasında hem belediyeler olarak hem de halk olarak bütün yüreğimiz ve canımızla hazırız ve üzerimize düşen her şeyi de yapacağız" dedi.

 

Yardımları teslim almak üzere belediye garajına gelen Suruç Belediyesi Eş Başkanı Zuhal Ekmez ise, "DBP il ve ilçe belediyelerinin yaptıkları yardım önemlidir ve bu tür yardımların herkes tarafından yapılmasını bekliyoruz" diye belirtti. 

 

Daha sonra Suruç Belediyesi'ni ziyaret eden  belediye eş başkanları, yeniden inşa konusunda kanton yetkilileri ile görüşmek üzere Kobanê'ye geçti.