TV-MEDYA
Giriş Tarihi : 19-02-2015 09:35   Güncelleme : 19-02-2015 09:35

Kadına Şiddetin Her Türlüsünü Kınıyoruz

Kadına Şiddetin Her Türlüsünü Kınıyor,

Kadına Şiddetin Her Türlüsünü Kınıyoruz

Kadına Şiddetin Her Türlüsünü Kınıyor, Başta Özgecan Arslan'ın Ailesine Ve Tüm Ülkeye Başsağlığı Diliyoruz.

14 Şubat sabahı, sevginin yüceliğinin tüm dünyada kabul edildiği bir günde, bütün Türkiye halkı bir vahşet haberine uyandık.

20 yaşındaki genç üniversite öğrencisi  Özgecan Arslan’ı Acımasız bir saldırıda kaybetmenin hüznünü Tüm Türkiye ve ailesiyle birlikte yaşıyoruz.

Kadına yönelik şiddet hiç bir mazereti olmayan sosyo-kültürel bir sorun, kanayan bir yaradır.

Türk adaletinin bu saldırıyı gerçekleştiren katilleri en ağır şekilde cezalandıracağına ve  Türk mahkemelerinin  bu olayda adaletin sağlanması için gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz.

Ancak tüm ülke; Kadın, erkek bu vahim olaydan derinden etkilendi. Genç kızlarımız ve çocuklarımız için eskisinden daha fazla endişelenir olduk.

Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşlarının gönül rahatlığı ile yaşaması toplumsal huzurun ve güvenliğin sağlanması için ilgili kurum ve kuruluşların bu hususlarda çalışması, gerekli önlemleri alması, en önemlisi caydırıcılığın sağlanması gerektiği ortadadır.

 

Bizde Trabzon Kahramanmaraş Kardeşlik Köprüsü Derneği olarak Kadına şiddetin her türlüsünü kınıyor, Başta Özgecan Arslan'ın ailesine ve Tüm Ülkeye başsağlığı diliyoruz.