Spor
Giriş Tarihi : 07-03-2015 06:29   Güncelleme : 07-03-2015 06:29

BAŞKAN GÜVENÇ, KADINLARIN SERGİSİNİ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'da ki 7 kadın destek merkezinde bulunan yaklaşık 400 kursiyerin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla Balıklıgöl platformunda açtığı el işi sergisini ziyaret etti.

BAŞKAN GÜVENÇ, KADINLARIN SERGİSİNİ ZİYARET ETTİ

Güvenç ve beraberindekiler Balıklıgöl platformunun girişinde açılan ve kadınların 1 yıl içinde yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği sergiyi gezerek kadınlarla sohbet etti.

 

Güvenç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Kutladı

 

            Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Güvenç, kadınların çok cefakar ve övgüye laik olduğunu söyledi.

 

            Büyükşehir bünyesinde kurulan kadın destek merkezlerinde kadınların hem iyi vakit geçirdiğini hem de el işi ve zanaat sahibi olduğunu aktaran  Güvenç, Büyükşehir olarak daima kadınların yanında olduklarını ve onları hem sosyal hemde ekonomik hayata kazandırmak için mücadele verdiklerini belirtti.

 

Sergide bulunan kadınlara gül vererek 8 Mart Dünya Günü'nü kutlayan Güvenç'e kadınlar, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

            Güvenç'e sergi boyunca Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Murat Demirkol ilgili kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.