Spor
Giriş Tarihi : 22-03-2015 04:33   Güncelleme : 22-03-2015 04:33

BAŞKAN ÇİFTÇİ YAŞLILARI UNUTMADI

BAŞKAN ÇİFTÇİ YAŞLILARI UNUTMADI

BAŞKAN ÇİFTÇİ YAŞLILARI UNUTMADI

 

 

 

Karaköprü Belediyesi tarafından “Hayat Ağacı Projesi” kapsamında Yaşlılar Haftası dolayısıyla İlçede bulunan yaşlılara yönelik program düzenlendi.

Karaköprü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Hayat Ağacı’ projesi ile yaşlılara karşı saygı ve vefa duygusunun geliştirilmesi planlanıyor. “Hayat Ağacı Projesi” kapsamında Karaköprü’de çeşitli mahallelerde ikamet eden bazı yaşlı vatandaşlar, belediyeye ait araçla evlerinden alınarak Karaköprü Belediyesine ait Sosyal Tesiste düzenlenen yemeğe katıldı. Programa katılan Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi yaşlılarla birebir ilgilenerek karanfil dağıtarak sohbet etti. Karaköprü Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemeğe; Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi, AK Parti Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Eda Çakmaklı ve çok sayıda davetli katıldı.

Sosyal Tesislerde gerçekleşen organizasyonda bir konuşma yapan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi; “Büyüklerimizle bir araya gelelim onlarlar muhabbet edelim dedik Belediyeler sonuçta kaynaşmak herkesi kucaklamak her kesime hizmet götürmek herkesi bir nevi hatırlamak noktasında sorumluluk alan kurumlardır. Bizlerde Karaköprü Belediyesi olarak bunu yapmaya çalışıyoruz. Aranızda bulunmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Nasıl ki aile bir huzur ortamıysa, birlikte bir huzur ortamı gerçekleştirmek gerekiyorsa Belediyede o ilçede o ilçenin huzurunu tesis etmekle görevlidir. Her kesimle ilgilenme, her kesimin derdi ile dertlenme, hepsini kucaklama, hepsinin yeri olduğunu, hepsinin Belediyesi olduğunu herkese hissettirmelidir. Bu anlayışla hareket ediyoruz” dedi. “En güzel şey helallik dilemek” diyen Başkan Çiftçi, “Bugün buraya gelmekle hepiniz bana katkı verdiniz. Sevgi ve muhabbet ortamına katkı verdiniz. Bu anlamda Allah razı olsun diyorum. Her zaman söylüyorum. En güzel şey helallik dilemek. Hakkınızı helal edin diyoruz” dedi.

 AK Parti Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Eda Çakmaklı ise “Yaşlılar haftası diyoruz ama ben böyle demek istemiyorum. Büyükler demek istiyorum. Büyüklerimiz bizim hayattaki deneyim ve tecrübelerini aktaran en değerli varlıklarımız. Geçmiş ile gelecek arasında ki köprümüz. Allah onları başımızdan eksik etmesin diyorum. Unutmayalım ki hepimiz yarınların birer yaşlılarıyız” ifadelerini kullandı. Programa katılan yaşlılar ise şunları aktardı: “Bu aslında bir vefa örneğidir. Aslında Türkiye’de kaybettiğimiz değerlerden biri vefadır. Bugün bu vefa örneğini sayın Belediye Başkanımız bize hatırlattığı için teşekkür ediyoruz" dedi.