SİYASET
Giriş Tarihi : 23-03-2015 10:08   Güncelleme : 23-03-2015 10:08

Kürtler 4 Nisan'da Amara'ya yürüyecekvv

Kürtler, TUHAD-FED öncülüğünde PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın doğum gününü Newroz ruhuyla "Önderliğe Özgürlük" şiarıyla kutlamaya hazırlanıyor.

Kürtler 4 Nisan'da Amara'ya yürüyecekvv

Her yıl olduğu gibi bu yılda PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın doğum günü olan 4 Nisan'da TUHAD-FED öncülüğünde "Önderliğe Özgürlük" şiarıyla Öcalan'ın köyü Amara'ya kitlesel yürüyüş gerçekleştirilecek. Newroz ruhuyla gerçekleşecek olan yürüyüş yine 3 Nisan'da Halfeti'deki kutlamanın ardından 4 Nisan'da Amara (Ömerli) köyünde devam edecek. Konuya ilişkin Federasyon binasında yapılan basın toplantısında konuşan TUHAD-FED Eş Başkanı Mehmet Temizyüz, Öcalan'ın 16 yıldan bu yana İmralı'da gösterdiği direnişin barış için mücadele örneği olduğu söyledi. 

 

'Öcalan bir halkın yeniden doğuşunu ifade ediyor'

 

Öcalan'ın sadece Kürtler için değil ezilen tüm halkların, gençlerin, kadınların özgür ve anlamlı yaşam umudu olduğunu dile getiren Temizyüz, "Gelinen aşamada Önderliğimizin artık özgür olması gerekmektedir. Önderliğimizin özgürlüğü için toplanılan 10 milyonun üzerinde imza ile artık fiziksel tutsaklığının hiç bir anlamı kalmamıştır. Tarih bazen kişilerde somutlaşır. Önderliğimiz tarihin kendisinde somutlaştığı misyon yüklediği bir kişiliktir. 4 Nisan Amara Yürüyüşü, klasik bir doğum gününün ötesinde Kürt halkının özgürlüğe yürüyüşünü ifade ediyor. Kendi varlığı, kimliği dili yasaklanmış yok sayılmış bir halkın yeniden doğuşunu ifade ediyor" diye konuştu. 

 

Temizyüz, tüm kesimleri Newroz ruhuyla Amara Yürüyüşü'ne katılmaya çağırdı.

 

Yürüyüşe ilişkin programın ise, önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı ve kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.