Spor
Giriş Tarihi : 08-04-2015 06:57   Güncelleme : 08-04-2015 06:57

Şanlıurfa'da GAP Eylem Planı toplantısı

Şanlıurfa'da GAP Eylem Planı toplantısı

Şanlıurfa'da GAP Eylem Planı toplantısı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun Mardin'de açıkladığı GAP Eylem Planı projesinin tanıtım toplantısı Şanlıurfa'da yapıldı. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, GAP'ın medeniyet projesi olduğunu söyledi.

 

Valilik Toplantı Salonu'nda Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında yapılan toplantıya, kent idarecileri ile kurum müdürleri katıldı. GAP Projesi'nde gelinen durum ve 4 yıllık eylem planına ilişkin bilgilerin anlatıldığı toplantıda konuşan Vali İzzettin Küçük, GAP'ın medeniyet projesi olduğunu belirterek, "GAP sadece toprağa hayat veren değil bir medeniyet projesidir. Sadece toprakla ilgili bir proje olsaydı mesafe almamız çok zor olurdu. Eğer bu proje eğitim ve diğer dönüşüm vasıtalarıyla desteklenmese bırakın hedefine ulaşması tam aksine aleyhine dönebilecek bir mahiyet arz ediyor" dedi.

 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocağil ise GAP eylem planının daha çok alt yapı ve sulama alanına dönük olduğunu belirterek, "Bu eylem planı ile ara kanallardan tarlalara suyu indirmek planlanılıyor ve daha çok şebeke yapımı bulunmakta. Ama asıl hedefimiz bölgenin her alanda kurumsal, insan kapasitesini biraz daha yukarıya çekmektir. Bu sefer biraz daha insanı ve istihdamı hedef alan mesleki eğitim, kabiliyetlerimizi, yeteneklerimizi geliştirmeyi hedef alan ve bölgenin top yekun kalkınması ve kalkınma sürecine tam anlamıyla girmesini sağlamak amacıyla hedef alan bir projedir" diye konuştu.