SİYASET
Giriş Tarihi : 08-04-2015 10:12   Güncelleme : 08-04-2015 10:12

HDP'nin Azeri adayına coşkulu karşılama

HDP'nin Azeri adayına coşkulu karşılama

HDP'nin Azeri adayına coşkulu karşılama

 

 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından genel seçimlerde Iğdır'dan milletvekili adayı gösterilen Azeri asıllı Kıznaz Türkeli, memleketi Melekli beldesinde coşkuyla karşılandı. 

 

HDP Iğdır Milletvekili adayı Azeri asıllı Kıznaz Türkeli, adaylığının açıklanmasının ardından ilk ziyaretini memleketi Iğdır'a bağlı Melekli beldesine yaptı. Çoğunluğunu Azeri yurttaşların oluşturduğu beldede yurttaşlar Türkeli'ye yoğun ilgi gösterdi. Ziyarette konuşan HDP İl Eş Başkanı Cesim Katar, yıllardır Azeri yurttaşın adaylığının özlemi içerisinde olduklarını belirterek, "Biz yıllardır bu özlem içersindeydik. Hareketimizin içinde Azeri asıllı bir kadın arkadaşımızı göstermesi hepimiz için bir mutluluktur" dedi.

 

'Bundan sonra renklerin birlikteliği konuşacak'

 

Kıznaz Türkeli ise, bundan sonra halkların kardeşliğinin, renklerin birlikteliğinin konuşulacağını ifade ederek, "Öncelikle hoş geldiniz. Sizi saygıyla kucaklıyorum. Bu birlikteliğin üzerine fazla bir söz söylemeye gerek duymuyorum. Bu fotoğrafı görmek bize yetiyor zaten. Yaşasın halkların kardeşliği diyorum. Bundan sonra halkların kardeşliği konuşacak, renklerin birlikteliği konuşacak. Azeri, Kürt hep birlikte Iğdır'a sahip çıkıp sorunlarımız birlikte çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

(fç/avt)