Spor
Giriş Tarihi : 14-04-2015 03:32   Güncelleme : 14-04-2015 03:32

Kaymakamlıktan evlenecek gaziye eşya yardımı

Kaymakamlıktan evlenecek gaziye eşya yardımı

Kaymakamlıktan evlenecek gaziye eşya yardımı

 ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi'nde vatani görevini yaptığı sırada bastığı mayının infilak etmesi sonucu sağ bacağını kaybeden 22 yaşındaki Mehmet Çaral'a, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal'ın talimatıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ev eşyası yardımı yapılarak, düğün salonu kirası karşılandı.

 

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde 2013 yılında vatani görevini yaptığı sırada bastığı mayının infilak etmesi sonucu yaralanan ve sağ bacağını kaybeden Mehmet Çaral'ı, taburcu olduktan sonra Ayvanat Mahallesi'ndeki evinde ziyaret eden Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, nişanlı olduğunu öğrendiği gaziye yardım sözünde bulunmuştu. Kaymakam Erkal'ın talimatıyla harekete geçen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından satın alınan beyaz eşya, yatak ve oturma odası ve perdeler 19 Nisan'da evlenecek Mehmet Çaral'a teslim edildi. Vakfın, düğün salonu kirasını da karşılayacağı bildirildi.

 

Kaymakam Hamza Erkal, eşyaların teslim edilmesinin ardından evi ziyaret etti ve şöyle dedi:

 

"Gazimizi ziyaret etmeye gittiğimizde nişanlı olduğunu öğrendim ve evin tüm eşyalarını alacağıma söz verdim. 19 Nisan'da evlenecek olan gazimizin tüm ev eşyalarını aldık. Onun bu vatana için verdiği hizmetin karşılığı elbette ölçülemez. Maddi durumu yetersiz olan bir başka gazimiz ile de konuştuk, yakın bir tarihte onun da ev eşyalarını alacağız."

 

Gazi Mehmet Çaral ise, mutlu olduğunu ifade ederek, "Kaymakam bey verdiği sözü tuttu, çok mutluyum. Bana katkılarından dolayı teşekkür ederim. Çok yardımcı oldu. Benim bu eşyaları alacak durumum yoktu. Allah razı olsun" diye konuştu.

 

 

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

DHA-Genel - Türkiye-Şanlıurfa / Siverek - MehmetSEZGİN