Spor
Giriş Tarihi : 15-04-2015 03:53   Güncelleme : 15-04-2015 03:53

TURKUAZ EYYÜBİYE KONUTLARI YÜKSELİYOR

Eyyübiye Belediyesi, “Eyyübiye Bölgesi’nin planlı yapılaşmasını gerçekleştirip, bölgenin planlı gelişimine katkı sağlayacak olan, Turkuaz Eyyübiye Konutlarında hummalı çalışma devam ediyor.

TURKUAZ EYYÜBİYE KONUTLARI YÜKSELİYOR

 

16 Blok ve 832 Konuttan oluşan ve içerisinde Çocuk Oyun Alanları, Alışveriş Merkezi ve diğer ayrıcalıklı hizmetleri ile Eyyübiye halkının beklentilerine cevap verecek olan Turkuaz Eyyübiye Konutları günden güne yükseliyor.

Turkuaz Eyyübiye Konutlarının yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ilgililerden konutlar hakkında bilgi aldı.

 

 

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Birim Amirleri ve Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, Türkiye Emekliler Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Karagöz ve Kaşip Başkanı Hakan Aydın’la birlikte temaslarda bulunan Başkan Ekinci çalışmaların hız kazanması için talimat verdi.

 

 

16 blok ve 832 konuttan oluşan A Tipi (3+1) 124 Metrekare 156 Konut, B Tipi (3+1) 108 Metrekare 416 Konut, B1 Tipi (3+1) 105 Metrekare 156 konut ve C Tipi (2+1) 100 Metrekare 104 Konuttan oluşan Turkuaz Eyyübiye Konutları görücüye çıkmış durumda.  832 konutun 1. etap çalışmalarını kapsayan 216 konutun 100'nün Bakkallar ve Bayiler Odası üyelerine, 100'nün Türkiye Emekliler Derneği Şanlıurfa Şubesi üyelerine ve 50 tanesinin de KAŞİP Derneği üyelerine satışı ile ilgili imzalanacak işbirliği protokolü için sahada inceleme yapıldı.

4 Farklı konut seçeneğinin bulunduğu Turkuaz Eyyübiye konutlarında 1. Etap çalışmaları bitme noktasına geldi. Çalışmaların yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci “Yeni yaşam alanlarının olduğu bir Eyyübiye için gece gündüz çalışıyoruz” dedi. Başkan Ekinci,

 

 

‘’ 832 konutun ilk etap konutları görüşmelerimiz sonucunda Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odasına tahsis edilmiş durumdadır. Bu yılsonunda bu konutlar teslim edilecek. Konutlarda birinci sınıf işçilik yapılmıştır. 832 konutu bizler buraya inşa ederken, bunları yaparken de buradaki amacımız ilçemiz adına yeni cazibe merkezi oluşturmaktır. Gördüğünüz gibi gerek konum itibari, gerekse yükseklik itibari ile cazibe merkezi olabilecek bir yerdir. Etrafında da iyi bir genişlenme olan bir yer. Dolayısıyla yeni Eyyübiye’yi oluştururken bu tarz yeni projelere imza atmaya devam edeceğiz. 832 konutun şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

 

’’  ifadelerini kullandı.

Yapılan çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun’da Başkan Ekinci'ye teşekkür etti. Altun, ‘’Görevi geldiği günden bu yana çok güzel hizmetlere imza atan belediye başkanımız Sayın Mehmet Ekinci şuanda yine çok büyük projelerinden birisi olan Turkuaz Toki Konutları da bitme aşamasına gelmiş durumdadır.

 

 

 

Burada yaklaşık olarak 260 konut yapılacak. Tamamında ise 832 konut olacak. Burada yapılacak olan yaklaşık 260 konutun 100 tanesi Bakkallar ve Bayiler odasının, 100 tanesi Emekliler Derneğinin, 50 tanesi ise Kamu Şirket Personellerinin (KAŞİP)’in olmak üzere tahsis edildi. Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki ilerde burası İstanbul olacak. Buranın vizyonu daha çok değişecek ve çok farklı olacak. Artık vatandaşlar Karaköprü diye tutturmayacaktır ve tekrardan başkanımıza teşekkür ediyorum.’’ Dedi.