TV-MEDYA
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Anneler,Sertifikalarını Törenle Aldı

“Çocuk Eğitiminde Annenin Rolü” konulu seminerini katılan bayanlar için sertifika töreni gerçekleştirildi.

Anneler,Sertifikalarını Törenle Aldı

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Karaköprü Belediye Başkanının eşi Sema Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Erik, Okul Müdürü Yaşar Yılmaz, Okul Aile Danışmanı Fuat Yaşa ve anneler katıldı.

 

Törende İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala bir konuşma yaparak katılımcılara şunları söyledi: Buraya gelmeniz, bu seminere katılmanız çocuklarınıza verdiğiniz değerin bir göstergesidir.

 

Siz olmazsanız bu toplum olmaz. Toplumun çok önemli bir yarısını teşkil eden kadınlarımızdır; onlar bizim annelerimiz, eşlerimiz, çocuklarımız, hayat arkadaşlarımız ve yol arkadaşlarımızdır. Kadınlarımız bugün hayatın her alanında var.

 

Artık biz işi anladık, işin farkına vardık, kadınlarımızın olmadığı hiçbir yerde ahenk yok nezaket yok mezefet yok. Onlar varlarsa onların elleri dokunmuşsa hakikaten orada çok güzel şeyler olur.

 

İyi yetişmiş bir anne kesinlikle evlatlarını da yavrularını da çok iyi yetiştirecek ve annelerimiz iyi yetişirlerse bu toplum daha ileri seviyelere gelecek, zenginleşecek, güzelleşecek, kalkınacak.

 

Bugün Türkiye’miz artık bütün dünyanın hesaba kattığı bir ülke haline gelmiştir. Asla cinsiyet ayrımı yapmıyoruz. Kadın, erkek bu yolda beraber yürüyeceğiz ve ülkemizi layık olduğu seviyelere, derecelere ulaştıracağız. Aldığınız eğitim çok önemlidir.

 

Biz beraberiz, çünkü herkes eğitimin bir ucundan tutmuş -bunun özeli resmisi yok bu ,herkes çocuklarımızın gençlerimizin yetişmesi için çalışıyor.

Konuşmadan sonra Prof. Dr. İbrahim Canan’ın Aile İçi Eğitim kitabından velilere yapılan yarışma sonunda dereceye giren annelere ödüller verildi.