TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 29-04-2015 05:40   Güncelleme : 29-04-2015 05:40

KANSER HASTALARI ARTIK ŞANLIURFA’DA ŞİFA BULUYOR

Kanser tedavisi için geçmiş yıllarda il dışını tercih eden hastalar artık Şanlıurfa’da tedavi olabiliyorlar.

KANSER HASTALARI ARTIK ŞANLIURFA’DA ŞİFA BULUYOR

 

Özel hastaneler ve devlet hastanelerinin hızla tıbbi donanımlarını tamamlamaları ve kanser tedavisi alanında uzman personelleri istihdam etmeleriyle birlikte artık hastalar başka illere gitmek zorunda kalmıyor.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi ve OSM Ortadoğu Hastanesi kanserle mücadelede etkin rol oynuyor. Bu üç hastanede bulunan imkânlar sayesinde kanser hastaları kendi memleketlerinde maddi ve manevi sıkıntı yaşamadan tedavi olabiliyorlar. Bu üç hastanede bulunan nükleer tıp, patoloji laboratuvarı, kemoterapi ve kanser cerrahisinin yanı sıra OSM Ortadoğu Hastanesinde bulunan PET-CT cihazı ile M. Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan radyoterapi ünitesi kanserle mücadelede gereken tüm imkanları Şanlıurfa’da sunuyor.

PET-CT

OSM Ortadoğu Hastanesi’nde bulunan PET-CT cihazından Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesi, hizmet alımıyla faydalanıyor. Bu hizmet alımı sayesinde fiyatı bin lirayı geçen tetkikler yeşil kartlı, Suriyeli ve SGK kapsamındaki tüm hastalara, Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesi’nden sevkle ÜCRETSİZ yapılıyor.

NÜKLEER TIP, PATOLOJİ LABORATUVARI

Kanser teşhisinde laboratuvar hizmetleri önemli rol oynuyor. Harran Üniversitesi, M. Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve OSM Ortadoğu Hastanesi’nde, nükleer tıp merkezleri ve patoloji üniteleriyle hastalara hizmet veriliyor.

KEMOTERAPİ

Kanser tedavisinde önemli rol oynayan kemoterapi sonrasında hastalar, yorgun ve halsiz düşmektedir. Kendi memleketinde kemoterapi tedavisi almak hastalara çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Şanlıurfa’da M. Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Harran Üniversitesi’nde ve OSM Ortadoğu Hastanesi’nde kemoterapi ünitesi yer almaktadır.

RADYOTERAPİ

Kanser tedavisinde önemli rol oynayan bir diğer tedavi şekli radyoterapi ise M. Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yer alıyor. Beş radyasyon onkoloğunun görev yaptığı radyoterapi ünitesi hastaların şifa bulmasına önemli katkı sağlıyor.

KANSER CERRAHİSİ

Tüm bu hizmetlerle birlikte kanser cerrahisi de ilimizde yapılabiliyor. OSM Ortadoğu Hastanesi’nde Doç. Dr. Sabahattin Aslan ve Harran Üniversitesi ile M. Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alanında uzman doktorlar hizmet veriyor.

 

Kanserden korkmayın, geç kalmaktan korkun.