KADIN
Giriş Tarihi : 01-05-2015 02:38   Güncelleme : 01-05-2015 02:38

Beşiktaş ve Okmeydanı'nda gözaltılar var

Taksim'e giden tüm yollar polis ablukasına alınırken, 1 Mayıs kutlamalarına katılmak isteyenler polislerce gözaltına alındı. Beşiktaş ve Okmeydanı'nda 6 kişi gözaltına alındı.

Beşiktaş ve Okmeydanı'nda gözaltılar var

1 Mayıs'ın yasaklandığı İstanbul'da polis kutlama yapmak isteyenleri gözaltına aldı. İl gözaltı haberi işçi ve emekçilerin toplanıp buradan Taksim'e yürüyüş yapacakları Beşiktaş Meydanı'ndan geldi. Baran Hamzaçebi adlı bir kişi meydanda polis tarafından etrafı çevrildi. Çantasında gaz maskesi ve baret olduğu için polislerce gözaltına alındı. Burada bulunan polis noktasında GBT taramasından ve çanta aramasından geçirildi. Gencin gözaltına alındığını gören CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, polisin yanına giderek, gencin neden gözaltına alındığını sordu. Basın mensupları da olayı çekerken polisin kalkanlarıyla karşılaştı. Bir süre alı konulan Hamzaçebi, daha sonra serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Hamzaçebi, "Gaz maskeme el koydular beni serbest bıraktılar" dedi. Arkadaşları Hamzaçebi'yi "Baskılar bizi yıldıramaz" sloganıyla karşıladı. 

 

Öte yandan Okmeydanı'nda da 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınanların kimler olduğu ve nereye götürüldükleri konusunda henüz bir bilgiye ulaşılamadı. 

 

(ekip/rp)