SİYASET
Giriş Tarihi : 05-05-2015 05:39   Güncelleme : 05-05-2015 05:39

Milletvekili Akyürek DSİ yetkilileriyle;

“Sorunlarının çözümüne ağırlık verilmeli”

Milletvekili Akyürek DSİ yetkilileriyle;

 

Akyürek DSİ Yetkilileri ile Toplantı Yaptı ak parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mehmet Akyürek Viranşehir’in sorunlarını halletmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

İlçenin köy ve mahallelerini gezen Akyürek bugün de DSİ yetkilileri ile görüştü. İlçenin su sıkıntısını için çalışma yürüten Akyürek, DSİ Bölge müdürü Oğuz Kasap, DSİ bölge müdür yardımcısı Şadan Sever ve Şube müdürleri ile Viranşehir’de bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Toplantıda ilçenin su sorunu içme suyu sorunu ve sulama sorunları tartışıldı ve yapılacak çalışmalar ele alındı. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ilçenin geleceği için verimli geçtiği öğrenildi. Yeni yapılan Nohut göletinin 2016 yılına kadar vatandaşların hizmetine sunulmasının hedeflendiğini belirten Akyürek, gölette zemin çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

 

Göletin devreye girmesi ile çevre köylerin sulamada rahat bir nefes alacağını ifade eden Akyürek : “Viranşehir’de yolun altında 400 bin dönüm alanın ara kanallarının ihalesi yapıldı. Ve yaklaşık 500 trilyona mal oldu. İki ay içinde inşaat ve kazı işlerine başlayacaklardır. Cırcıp deresinin içindeki çalışmaların yüzde 90’ı bitmiştir. Nohut göleti diye bir göletimiz var. Orada da 4 bin dönüm sulanabilecek. Göleti şuan yapılıyor. Viranşehir 200 bin nüfuslu bir ilçe, 1 milyon 700 bin dönüm alanı olan ve bizi en mutlu eden 152 Şube Müdürlüğünün Viranşehir’de kurulmasıdır. Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve Emeği geçen Eski Başbakanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Viranşehir en güzeline layıktır. Biz onlara hizmet için varız. Onların hizmetkârıyız. Yatırımlar devam edecek. Önümüzdeki günlerde daha iyi yatırımlar için kolları sıvayacağız.

 

 

DSİ Bölge Müdürü Oğuz Kasap ise yaptığı açıklamada : “Sayın Vekilimiz tüm gerekli açıklamayı yaptı. Bölgede Viranşehir şuan bir yatırım alanı olmuş durumda ve yatırımlar devam edecek” dedi.