Spor
Giriş Tarihi : 08-05-2015 07:24   Güncelleme : 08-05-2015 07:24

Elektrik trafolarında gerekli önlemler alınıyor

DİCLE Elektrik Perakende Satış A.Ş. (DEPSAŞ) Genel Müdürü Neşet Demirbağ, seçim gününde enerji kesintileri olmaması için trafolarda önlem alacaklarını belirterek, "Trafoya kedi, sincap, yılan da girebilir. Ama biz bunların girmemesi için tedbir almaya başladık" dedi.

Elektrik trafolarında gerekli önlemler alınıyor

 

 

DEPSAŞ Genel Müdürü Neşet Demirbağ, başkanlığında Şanlıurfa'da yapılan hizmetler ile enerji kesintilerinin önlenmesine yönelik toplantı düzenlendi. DEDAŞ olarak Dicle bölgesine 53 milyon liralık bir yatırım yapacaklarını anlatan Demirbağ, enerji kesintilerinin seçim günü yaşanmaması için tedbirler aldıklarını ifade etti.

 

Yerel seçimlerde bir kedinin trafoya girmesi nedeniyle yaşanan kesintilerin 7 Haziran günü yaşanmaması için tedbirler altıklarını da anlatan Demirbağ şunları söyledi: 

 

"Trafoya kedi de girer, sincap, yılan da girebilir. Ama biz bunların girmemesi için tedbir almaya başladık. Sadece trafoya değil, açık olan şebekeye bile bir kartal gelip kanatlarını açarsa orada bile aynı şekilde enerji kesilmesine neden olabilir. Özellikle küpe kilidi kırık olan trafolarda vatandaşlarımız, kendi canlarını tehlikeye atmasınlar, bizim trafolara veya şebekelerimize müdahale etmesinler. Biz kesintisiz, kaliteli bir hizmet vermenin mücadele içerisindeyiz."