TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 12-05-2015 06:40   Güncelleme : 12-05-2015 06:40

Şerzan Kurt'u anan öğrencilere planlı saldırı: 4 yaralı

Muğla'da 12 Mayıs 2010 tarihinde polis kurşunuyla katledilen arkadaşları Şerzan Kurt'u vurulduğu yerde aynı saatte anan öğrenciler, anma sonrası faşist bir gurubun planlı saldırısına uğradı. Bıçakların kullanıldığı saldırıda, 4 öğrenci yaralandı. Saldırı sonrası olay yerine gelen polisler de saldırgan gurup yerine, öğrencilere biber gazı, tazyikli su ve plastik mermi sıktı.

Şerzan Kurt'u anan öğrencilere planlı saldırı: 4 yaralı

 

Muğla'da bulunan Şerzan Kurt Özgür Gençlik üyeleri, kente 12 Mayıs 2010 tarihinde Kürt öğrencilere yönelik ırkçı saldırılarla başlayan kavgaya müdahale eden polislerin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi arkadaşları Şerzan Kurt'u, vurulduğu noktada ve vurulduğu saat olan 02.44'te düzenledikleri etkinlikle andı. Yapılan anma etkinliğinin ardından öğrenciler Kötekli Mahallesi'nde gece saat 04.00 sıralarında yaklaşık 30 kişilik ırkçı bir gurubun saldırısına uğradı.

 

Taş ve bıçakların kullanıldığı saldırıda 1 öğrenci başından, 3 öğrenci ise vücudunun farklı yerlerinden aldığı darbelerle hafif şekilde yaralandı. 

 

Yaşanan bu planlı saldırı sonrası olay yerine polisler intikal etti. Ancak saldırgan guruba müdahale etmeleri gereken polisler, saldırıya maruz kalan öğrencilere yöneldi ve öğrencilere tazyikli su, plastik mermi ve biber gazı sıktı. Polisin bu saldırısı üzerine öğrenciler bölgeden uzaklaşmak zorunda kaldı.

 

Öğrencilere saldıran polislerin, saldırgan gurup üyelerinden kimseyi gözaltına almadığı da öğrenildi.